X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Tarcza antykryzysowa. Zobacz, ile pieniędzy trafiło do firm, które mają kłopoty

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 11:32
Do środy do resortu rozwoju skierowano 2 mln 869 tys. 538 wniosków od firm o pomoc z tarczy antykryzysowej. Już rozpatrzono m.in. prawie 275 tys. wniosków o pożyczki dla mikrofirm na 1,37 mld zł.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/piotr_szewczyk

Według danych Ministerstwa Rozwoju, prawie 21 tys. wniosków o skorzystanie z tarczy antykryzysowej dotyczy głównie dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego.

tarcza zus east news 1200.jpg
ZUS: można ubiegać się o zwolnienia ze składek, nawet, gdy zostały opłacone

Wnioski obejmowały także problem wsparcia dla pracowników o obniżonym czasie pracy z powodu kwarantanny.

Duże zainteresowanie mikropożyczkami

Prawie 670 tys. to wnioski po pożyczki dla mikroprzedsiębiorców. Resort rozwoju rozpatrzył ponad 274 tys. wniosków, na łączną kwotę 1,367 mld zł.

Ponad pół miliona złożonych do wtorku wniosków dotyczyło świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą. 108 tys. odnosiło się do świadczenia postojowego dla umów cywilnoprawnych, ponad 55 tys. - odroczenia lub rozłożenia składek ZUS, a ponad 1,4 mln - zwolnienia ze składek do ZUS za okres marzec - maj 2020 r.

Pomoc dla firm od resortu rodziny i ZUS

Według komunikatu MR, do 5 maja Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych nieco ponad 2 mld zł.

Z kolei ZUS wypłacił ponad 218 tys. świadczeń postojowych dla samozatrudnionych i zleceniobiorców na łączną kwotę 438 mln zł.

Pieniądze dla firm z tarczy finansowej

Na konta ponad 37 tys. firm w tamach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju trafiło łącznie 7,85 mld zł - poinformował we wtorek na swoim koncie na Twitterze PFR. Oznacza to, że pieniądze z funduszy PFR uratowały około 374 tys. miejsc pracy.


gospodarka1200.jpg
Wszystko o tarczy antykryzysowej i odmrażaniu branż. Uruchomiono specjalną infolinię

Nowy program pomocowy o łącznej wartości 100 mld zł jest skierowany do ok. 670 tys. polskich przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii koronawirusa.

Warunkiem uzyskania wsparcia w ramach Tarczy Finansowej PFR jest prowadzenie działalności na 31 grudnia 2019 r., a także niezaleganie z płatnościami podatków i składek na ubezpieczenia społeczne.


PolskieRadio24/IAR/PAP/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rzeczywiście działa". Prezesi BRW i CCC chwalą tarczę antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 12:22
- Tarcza antykryzysowa działa, liczymy, że równie płynnie będą funkcjonowały kolejne rozwiązania pomocowe dla firm - mówili podczas konferencji prasowej prezes firmy meblarskiej Black Red White Dariusz Formela i szef spółki obuwniczej CCC Marcin Czyczerski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pierwszy w tej skali program w UE". Prezes PFR o tarczy finansowej

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 12:00
- Tarcza finansowa, która dziś wchodzi w życie, jest oczekiwanym przez przedsiębiorstwa bezpośrednim wsparciem, pierwszym na taką skalę w Unii Europejskiej. Większe preferencje będą dla tych, którzy utrzymają miejsca pracy - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Paweł Borys, prezes polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co ósma firma zwolniła pracowników, co piąta obniżyła płace. Rynek pracy w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 13:30
Na przełomie kwietnia i maja 67 proc. firm odczuwa spadki przychodów wobec sytuacji z marca – wynika z badania kondycji przedsiębiorstw, przeprowadzonego przez Polski Instytut Ekonomiczny i Polski Fundusz Rozwoju. 12 proc. przedsiębiorstw zredukowało zatrudnienie, a 18 proc. obniżyło płace.
rozwiń zwiń