X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Ograniczony ruch na krajowej "jedynce". Przerwy potrwają do końca tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 13:40
Od najbliższego poniedziałku do piątku kierowcy podróżujący odcinkiem drogi krajowej nr 1, przebudowywanym na autostradę A1 na północ od Częstochowy, mogą spodziewać się krótkich, kilkunastominutowych zatrzymań ruchu.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Wstrzymywanie ruchu będzie związane z montażem belek nośnych kolejnego już obiektu inżynierskiego nad przyszłą autostradą – przejściem dla zwierząt w pobliżu granicy województw śląskiego i łódzkiego.


budowa drogi droga 1200.jpg
336 milionów złotych na drogi samorządowe

– Podobnie, jak poprzednio, z uwagi na konieczność przeprowadzenia montażu belek prefabrykowanych nad jezdnią drogi krajowej nr 1, zajdzie konieczność zamknięcia jej odcinka w rejonie obiektu. Zamknięcie drogi nastąpi w godzinach o najmniejszym natężeniu ruchu – tłumaczy rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA Marek Prusak.

Jak wynika z przekazanych przez niego informacji, kilkunastominutowych wstrzymań ruchu w obu kierunkach na głównej krajowej arterii północ-południe, należy spodziewać się między godzinami 17.00, a 5. następnego dnia - od poniedziałkowego popołudnia, do piątkowego poranka.

droga budowa 1200.jpg
Budowa nowych dróg da impuls gospodarce. Wyjaśniamy, jak samorządy mogą otrzymać dotacje na ten cel

 Rozpoczęło się układanie nawierzchni #beton.owej na odcinku autostrady #A1 - od węzła Radomsko do granicy województw łódzkiego i śląskiego. Nawierzchnia jest układana w technologii dwuwarstwowej, a maksymalne tempo prac wynosi 42 m na godzinę, czyli ok. 1 km/dobę. #DrogiBetonowe pic.twitter.com/Q2JynHaHII

Katowicki oddział GDDKiA koordynuje budowę jednego z pięciu odcinków powstającej autostrady – o długości 16,8 km od węzła Częstochowa Północ do granicy woj. śląskiego. Jego wykonawcą jest firma Polaqua – za 596,5 mln zł brutto. Pozostałe cztery odcinki powstają w woj. łódzkim.

 #A1, na odc. od gr. woj. łódzkiego i śląskiego do w. #Częstochowa Północ. W kwietniu trwała m. innymi budowa podbudowy, nasypów oraz ob. inżynierskich. Po lewej stan z listopada ubiegłego roku po prawej aktualny stan. @MI_GOV_PL @GDDKiA #ŁączymyPolskę #śląskie pic.twitter.com/CXk9pU3x1e

Między węzłami Piotrków Południe i Częstochowa trasa będzie miała trzy pasy ruchu w każdą stronę. GDDKiA zapowiada, że do końca tego roku na pierwszej nowej jezdni będzie chciała udostępnić dla kierowców po dwa pasy ruchu w każdą stronę (przy wykorzystaniu trzech pasów ruchu oraz pasa awaryjnego). Powinno to usprawnić ruch na „jedynce”, który obecnie na długości kilkudziesięciu kilometrów odbywa się jedną starą jezdnią, wzdłuż trwającej budowy.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sto obwodnic od 2020 do 2030 roku. Zobacz, gdzie powstaną

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 16:14
Poprawa bezpieczeństwa na drogach, wyprowadzenie ruchu z zatłoczonych miast, czystsze powietrze, mniejszy hałas i poprawa przepustowości sieci drogowej - to główne założenia opracowanego w Ministerstwie Infrastruktury Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: Fundusz Dróg Samorządowych zapewni aktywizację małych i średnich firm

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:11
Dzisiaj Fundusz Dróg Samorządowych, to jeszcze jeden bardzo ważny cel - cel aktywizowania małych i średnich firm. [...] To miejsca pracy - dzisiaj tak potrzebne - w praktycznie każdym samorządzie - powiedział na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń