X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Ekspert PFR: od oceny do jakiej kategorii należy nasza firma, zależy wysokość subwencji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 16:30
Składanie wniosków o pomoc jest maksymalnie uproszczone, niemniej warto na początku ustalić, do jakiej z trzech kategorii firm się nasza kwalifikuje. Chodzi o kryterium liczby zatrudnionych – mówi Eliza Kruczkowska z Polskiego Funduszu Rozwoju, gość 1 Programu Polskiego Radia. 
Audio
  • Eliza Kruczkowska z PFR tłumaczy zasady pomocy państwa dla firm (Rozmowa Jedynki) PR1
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/mavo

Ponad 95 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało pomoc w ramach tarczy finansowej. Z programu pomocowego Polskiego  Funduszu Rozwoju o wartości 100 miliardów zł  mogą korzystać firmy, które poniosły straty  z powodu pandemii koronawirusa. 

-Mikrofirma to przedsiębiorstwo, które zatrudnia maksymalnie 9 osób na umowę o pracę. Ważny jest stan zatrudnienia na 31 grudnia 2019 roku. Ale w tym wypadku Polski Fundusz Rozwoju za pracowników uznaje nie tylko zatrudnionych na umowę o pracę, ale także na podstawie umów cywilnoprawnych, od których są odprowadzane składki na ZUS - przypominała Eliza Kruczkowska z PFR. 

Dlatego dopiero po dokładnym określeniu liczby pracowników już łatwo można wyliczyć kwotę subwencji.  Wnioski o pomoc w ramach tarczy finansowej PFR przyjmowane są od 29 kwietnia.  Przy spełnieniu określonych warunków, może być ona nawet w 75 procentach bezzwrotna.

Dotąd Polski Fundusz Rozwoju udzielił rodzimym przedsiębiorstwom pomocy na kwotę niemal 20 mld zł. ​


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadził Tadeusz Matusiak.

PolskieRadioPR1/PR24/Tadeusz Matusiak/sw 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duże zainteresowanie pomocą z tarczy antykryzysowej. Premier podał statystyki

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 11:06
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że do tej pory wpłynęło 1,5 miliona wniosków o wsparcie w ramach działającej od trzech tygodni tarczy antykryzysowej, czyli pakietu specustaw, które mają pomóc firmom i pracownikom przetrwać trudny czas pandemii. Z tego milion wniosków dotyczy zwolnienia ze składek ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Borys: ponad 10 mld złotych trafiło do firm dzięki tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 10:00
- Na koniec kwietnia mówimy o co najmniej dziesięciu czy być może kilkunastu mld złotych, które realnie popłynęły do sektora przedsiębiorstw. Pomoc otrzymali pracodawcy zatrudniający 10 mln osób - powiedział w TVN24 prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa już działa. W puli 100 mld zł, wnioski można złożyć przez internet

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 14:33
Można już składać wnioski o subwencje w ramach tarczy finansowej, czyli pakietu bezpośredniego, państwowego wsparcia dla firm. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys zapowiedział, że przedstawiciele mikro, małych i średnich firm będą mogli wnioskować o pomoc finansową na stronach internetowych 17 banków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: trzeba odmrażać kolejne branże

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:00
- To bardzo ważne, że zaczęliśmy odmrażać gospodarkę, ale nie można oczekiwać, że ona gwałtownie ruszy do przodu, bo nadal będą utrzymane ograniczenia po stronie przedsiębiorców, a także obawy po stronie ich klientów - powiedziała w programie "Rządy Pieniądza" prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowe 150 mln zł. Większa pula pieniędzy na pożyczki dla firm

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 15:15
Mniejsze firmy, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z pandemią - w ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego - mogą liczyć na pożyczki, których budżet zwiększono z 400 do 550 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senacka komisja przyjęła kilkadziesiąt poprawek do tarczy antykryzysowej 3.0

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 15:44
W Senacie trwają prace nad kolejną wersją tarczy antykryzysowej. Chodzi o rządową ustawę o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, którą pod koniec kwietnia przyjął Sejm.
rozwiń zwiń