X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kilkaset tysięcy miejsc pracy pod ochroną. Funduszowy Pakiet Antywirusowy przynosi efekty

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 07:35
Prawie 871 mln zł – to kwota skierowana już do wypłaty dla pracodawców na dofinansowanie pensji i składek pracowników. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz marszałkowie regionów zapewnili pieniądze, które pomogą uratować prawie 500 tys. miejsc pracy.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

– Pokrycie kosztów utrzymania pracowników to obecnie jedno z największych wyzwań, z którym muszą się zmierzyć pracodawcy. Dlatego zapewniliśmy pieniądze z Europejskiego Funduszu Społecznego na dopłaty do pensji pracowników. Przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają z tej formy pomocy – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Pomoc płynie do firm

Do poniedziałku 18 maja powiatowe urzędy pracy rozpatrzyły 68 tys. wniosków. Oznacza to, że dopłatami objęto 213 tys. pracowników firm, organizacji rządowych i samozatrudnionych. Wypłacona kwota to już 273 mln zł.

duda 1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda: cieszę się, że rządowa pomoc sprawnie trafia do firm

– Liczba wniosków przyrasta wręcz lawinowo, co pokazuje, że zapotrzebowanie jest ogromne. To także dowód na to, że przedstawiliśmy dobrą ofertę i pieniądze szybko trafią na konta przedsiębiorców – dodaje Małgorzata Jarosińska-Jedynak.


To jedno z rozwiązań Funduszowego Pakietu Antywirusowego. Ze wsparcia można korzystać przez trzy miesiące. Jego wysokość zależy od spadku obrotów w firmie lub przychodów z działalności statutowej w przypadku organizacji pozarządowych. Wnioski można składać na stronie praca.gov.pl i w powiatowych urzędach pracy.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: mamy wiele sygnałów, że gospodarka powoli wychodzi z zapaści

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 20:00
- Spadająca liczba działalności zawieszanych przez firmy w CEIDG oraz dane z GUS pokazujące mniejszy niż oczekiwano wzrost bezrobocia, dają nadzieję na przyszłość. Ale prawdziwy stan gospodarki pokażą dane za II kwartał tego roku - powiedział Marek Niedużak, wiceminister rozwoju w "Expressie Gospodarczym", audycji Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy najgorsze mają za sobą. Coraz mniej przedsiębiorstw chce zwalniać i obniżać pensje

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 13:00
Jak oceniają Polski Instytut Ekonomiczny i Polski Fundusz Rozwoju, nastroje przedsiębiorców uspokajają się. O dalszej redukcji zatrudnienia myśli 8 proc. firm, podczas gdy pod koniec marca było ich 28 proc. Coraz mniej przedsiębiorców chce też obniżać pensje. Rosną też zamówienia, szczególnie w handlu i usługach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe rodzaje pomocy dla firm, kolejne w drodze. Zobacz, co proponuje rząd

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 18:30
Rząd przyjął projekt ustawy dotyczący obrony polskich firm, miejsc pracy, kredytobiorców i samorządów. To kolejnej pakiet, który złoży się na tarczę antykryzysową - poinformował resort rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Finansów sięga po środki nadzwyczajne. Zawiesi stabilizującą regułę wydatkową

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 15:37
Ministerstwo Finansów zawiesi stabilizującą regułę wydatkową, żeby móc pobudzać gospodarkę w czasie kryzysu. Chodzi o przepisy, które ograniczają możliwość zwiększania wydatków z budżetu państwa.
rozwiń zwiń