X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

PLL LOT porozumiał się ws. wynagrodzeń. Znamy stawki

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 14:17
Władze Polskich Linii Lotniczych LOT porozumiały się z pracownikami załóg pokładowych zatrudnionych w formule B2B. To osoby, które świadczą pracę jako jednoosobowe firmy lub są zatrudnione w firmach zewnętrznych takich jak LOT - Crew.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Skycolors/Shutterstock.com

Personel latający, czyli piloci i stewardesy, otrzyma świadczenia gwarantowane w wysokości od dwóch i pół tysiąca do ponad siedmiu tysięcy złotych miesięcznie. Wynagrodzenie będzie wypłacone nawet wtedy, gdy faktycznie przepracowany czas na pokładach samolotów będzie równy zeru.

Jakie stawki dla personelu latającego ?  

Stewardessy nawet przy zerowym nalocie otrzymają od 2500 do 3600 zł miesięcznie, a kapitanowie przy nalocie mniejszym niż 13-15 godzin od 5500 do 7200 zł miesięcznie. Natomiast w przypadku faktycznego przepracowania większej liczby godzin, wypłacone wynagrodzenie będzie rosło.

samolot pll lot lądowanie na okęciu free shutter 1200.jpg
Kiedyś LOT chylił się ku upadkowi, teraz rozwija skrzydła. Tak zmieniał się narodowy przewoźnik

Polskie Linie Lotnicze LOT zatrudniają około 1700 stewardess i stewardów oraz około 900 pilotów. Na etatach pracuje 300 pilotów oraz 500 pracowników personelu pokładowego. Reszta jest zatrudniona na umowach cywilnoprawnych.

Trudne negocjacje o "postojowym" 

Kilka tygodni temu zarząd spółki prowadził rozmowy z etatowymi pracownikami PLL LOT w sprawie wysokości tak zwanego postojowego, czyli wynagrodzenia w czasie zawieszenia lotów. Strony nie doszły jednak do porozumienia.

PLL LOT free 1200.jpg
LOT szykuje się do wznowienia połączeń. Będą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na pokładach

Przed wybuchem pandemii PLL LOT obsługiwał ponad 300 rejsów pasażerskich dziennie. Po ogłoszeniu stanu epidemii przewoźnik zawiesił wszystkie regularne rejsy. Samoloty latały jedynie w ramach akcji LOT do Domu, a w tej chwili realizowane są loty cargo.

Według szacunków, przewoźnik traci miesięcznie około 200 milinów złotych. W zeszłym tygodniu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział pomoc publiczną dla PLL LOT. Jej wysokość nie jest jednak jeszcze znana.


IAR/PR24/Aleksander Pszoniak/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

LOT uruchomił specjalną stronę z informacjami dot. podróży w związku z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 15:51
Znajdą się tam informacje o zawieszonych lotach, zaleceniach dla podróżnych, procedury elastycznej zmiany rezerwacji i wyjazdowe do wybranych krajów, czy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz informacje dla podróżujących do Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "LOT do domu". Do kraju wróciło blisko 50 tys. Polaków

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 16:50
- Od początku akcji "LOT do domu" do 1 kwietnia odbyło się 322 lotów, a 47444 obywateli wróciło do Polski - poinformowała rzecznik MSZ Monika Szatyńska-Luft.
rozwiń zwiń