PLL LOT porozumiał się ws. wynagrodzeń. Znamy stawki

Władze Polskich Linii Lotniczych LOT porozumiały się z pracownikami załóg pokładowych zatrudnionych w formule B2B. To osoby, które świadczą pracę jako jednoosobowe firmy lub są zatrudnione w firmach zewnętrznych takich jak LOT - Crew.

2020-05-21, 14:17

PLL LOT porozumiał się ws. wynagrodzeń. Znamy stawki
Ile kosztują linie lotnicze opóźnienia w lotach na jednego pasażera?. Foto: Skycolors/Shutterstock.com

Personel latający, czyli piloci i stewardesy, otrzyma świadczenia gwarantowane w wysokości od dwóch i pół tysiąca do ponad siedmiu tysięcy złotych miesięcznie. Wynagrodzenie będzie wypłacone nawet wtedy, gdy faktycznie przepracowany czas na pokładach samolotów będzie równy zeru.

Jakie stawki dla personelu latającego ?  

Stewardessy nawet przy zerowym nalocie otrzymają od 2500 do 3600 zł miesięcznie, a kapitanowie przy nalocie mniejszym niż 13-15 godzin od 5500 do 7200 zł miesięcznie. Natomiast w przypadku faktycznego przepracowania większej liczby godzin, wypłacone wynagrodzenie będzie rosło.

Powiązany Artykuł

samolot pll lot lądowanie na okęciu free shutter 1200.jpg
Kiedyś LOT chylił się ku upadkowi, teraz rozwija skrzydła. Tak zmieniał się narodowy przewoźnik

Polskie Linie Lotnicze LOT zatrudniają około 1700 stewardess i stewardów oraz około 900 pilotów. Na etatach pracuje 300 pilotów oraz 500 pracowników personelu pokładowego. Reszta jest zatrudniona na umowach cywilnoprawnych.

REKLAMA

Trudne negocjacje o "postojowym" 

Kilka tygodni temu zarząd spółki prowadził rozmowy z etatowymi pracownikami PLL LOT w sprawie wysokości tak zwanego postojowego, czyli wynagrodzenia w czasie zawieszenia lotów. Strony nie doszły jednak do porozumienia.

Powiązany Artykuł

PLL LOT free 1200.jpg
LOT szykuje się do wznowienia połączeń. Będą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na pokładach

Przed wybuchem pandemii PLL LOT obsługiwał ponad 300 rejsów pasażerskich dziennie. Po ogłoszeniu stanu epidemii przewoźnik zawiesił wszystkie regularne rejsy. Samoloty latały jedynie w ramach akcji LOT do Domu, a w tej chwili realizowane są loty cargo.

Według szacunków, przewoźnik traci miesięcznie około 200 milinów złotych. W zeszłym tygodniu wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział pomoc publiczną dla PLL LOT. Jej wysokość nie jest jednak jeszcze znana.


IAR/PR24/Aleksander Pszoniak/sw

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej