more_horiz
Gospodarka

Bezrobocie w kwietniu nieznacznie w górę. Marlena Maląg: tarcze ochroniły 5 mln miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 11:23
Główny Urząd Statystyczny poinformował, że stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 5,8 procent. To oznacza wzrost o 0,4 p.p. w stosunku do marca, gdy było to 5,4 procent.
Audio
  • Marlena Maląg: nieprzekroczenie 1 miliona bezrobotnych w czasie pandemii koronawirusa świadczy o skutecznym działaniu instrumentów tarczy antykryzysowej, które służą ochronie miejsc pracy (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak wynika z danych GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy w kwietniu wyniosła 965,8 tysięcy osób wobec 909,4 tysięcy w marcu.

Według wcześniejszych szacunków resortu rodziny, pracy i polityki społecznej stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła ok. 5,7 proc.

1200_Maląg_PR1.jpg
"Chcielibyśmy, aby wnioski były rozpatrywane sprawnie". Marlena Maląg o tarczy antykryzysowej

Minister: tarcze działają

Jak podkreśliła minister rodziny Marlena Maląg nieprzekroczenie 1 miliona bezrobotnych w czasie pandemii koronawirusa świadczy o skutecznym działaniu instrumentów tarczy antykryzysowej, które służą ochronie miejsc pracy.

- Mamy około 966 tysięcy bezrobotnych. To pokazuje, że mimo tej trudnej sytuacji związanej z pandemią mechanizmy wdrożone w ramach tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej rozpoczęły swoje dobre działanie. Do przedsiębiorców trafiło około 50 miliardów złotych na ochronę miejsc pracy, a więc na ochronę naszych rodzin - podkreśliła.

Według minister Marleny Maląg dzięki wsparciu z tarczy ochronionych zostało ponad 5 milionów miejsc pracy.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem