100 mln zł na badania i rozwój w walce z koronawirusem. Resort funduszy zaczyna nabór
Infrastruktura służąca do testowania i przygotowania do produkcji szczepionek, respiratorów, środków odkażających i przetwarzania danych związanych z pandemią koronawirusa ma szanse na kolejne dotacje. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ogłosiło nabór w nowym konkursie.
2020-06-03, 09:46
Funduszowy Pakiet Antywirusowy został w ten sposób uzupełniony o kolejne środki z programu Inteligentny Rozwój, które wzmocnią Polską Tarczę Antywirusową.
Powiązany Artykuł
Premie technologiczne od BGK na nowych zasadach. Rusza nabór wniosków
- Nowe środki uzupełnią ofertę, którą w programie Inteligentny Rozwój tworzą nabory dedykowane walce z koronawirusami. Dotacje w ogłaszanym konkursie wesprą infrastrukturę badawczo-rozwojową niezbędną do udoskonalenia produktów służących zwalczaniu pandemii - mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.
Dotacje służące zwalczaniu pandemii
Dotacje przeznaczone są dla firm planujących budowę lub unowocześnienie infrastruktury, niezbędnej do opracowania, przetestowania i udoskonalenia produktów służących zwalczaniu pandemii COVID-19 do fazy bezpośrednio poprzedzającej ich wdrożenie do masowej produkcji. Dofinansowanie otrzymają:
REKLAMA
-
produkty lecznicze, w tym szczepionki, i terapie, ich półprodukty, farmaceutyczne składniki czynnych i surowców;
-
wyroby medyczne oraz sprzęt szpitalny i medyczny, w tym respiratory, odzież i sprzęt ochronny, a także narzędzia diagnostyczne oraz niezbędne surowce;
-
środki odkażające i ich produkty pośrednie oraz surowce chemiczne niezbędne do ich produkcji;
-
narzędzia do gromadzenia lub przetwarzania danych związanych z przebiegiem i zwalczaniem pandemii COVID-19.
Wsparcie nawet 90 proc.
Nabór wniosków rozpocznie się 8 czerwca i potrwa do 31 lipca tego roku, a planowany budżet konkursu wynosi 100 mln zł. Dotacja umożliwi maksymalne dofinansowanie projektów do 75 proc. kosztów kwalifikowanych. W przypadku gdy realizacja projektu zakończy się w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy, wsparcie może wynieść nawet 90 proc.
PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md
REKLAMA