X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Spis rolny 2020. Ostatni dzwonek na zgłoszenie się na rachmistrza

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 09:34
Jeszcze tylko dziś mogą zgłaszać się kandydaci na rachmistrzów spisowych do Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Spis zostanie przeprowadzony w Polsce od 1 września do 30 listopada.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DedovStock
Posłuchaj
02:43 PR1_AAC 2020_07_08-06-41-14.mp3 Spis rolny 2020. Ostatni dzwonek na zgłoszenie się na rachmistrza (Aleksandra Tycner/PR1)

Renata Kaczkowska z Głównego Urzędu Statystycznego mówi, że rachmistrzem może zostać osoba pełnoletnia, która ma średnie wykształcenie, posługuje się biegle językiem polskim i nie jest karana. Za przeprowadzenie spisu w gospodarstwie rolnym rachmistrz terenowy otrzyma 37 złotych brutto.

Jak się okazuje, zainteresowanie pomocą w spisie jest duże. Potwierdza to sekretarz generalny Związku Gmin Wiejskich RP Leszek Świętowski, który dodaje, że nie ma też sygnałów o problemach od samorządów np. w kontekście pandemii, co oznacza, że sytuacja jest pod kontrolą.

jedynka jan krzysztof ardanowski 1200.jpg
Minister rolnictwa: nie ma życia społecznego bez dobrze zorganizowanej wsi

Chętnych nie brakuje

Chętni na rachmistrzów są, mamy trzech kandydatów - mówi Iwona Patej z urzędu gminy w Ozorkowie. Wskazuje przy tym, że zadaniem kandydatów jest wypełnienie egzaminu online - kto okaże się najlepszy, ten zostanie rachmistrzem.

Podczas tegorocznego spisu rachmistrzów potrzeba mniej niż 10 lat temu, w czasie poprzedniego. To dlatego - wyjaśnia Renata Kaczkowska - większość respondentów przekazuje niezbędne informacje przez internet. Można to też zrobić za pośrednictwem infolinii. Jeśli respondent nie przekaże danych metodami elektronicznymi, to dopiero wówczas wysyłany jest do gospodarstwa rachmistrz.

Spis rolny jest rekomendowany przez ONZ i Parlament Europejski. W tym roku przeprowadzają go wszystkie kraje Wspólnoty.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo POLSKA GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Można składać wnioski o dotacje na nawadnianie gospodarstwa. Nawet 60 proc. refundacji

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 04:37
Od piątku rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć uprawy przed suszą, mogą ubiegać się o dotacje na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Wnioski można składać do 20 kwietnia w oddziałach regionalnych i biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc finansowa wynosi maksymalnie 100 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski: rolnictwo priorytetem rządu, zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 14:56
Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, podsumowując dwa lata kierowania resortem, powiedział, że znaczenie rolnictwa dla polskiej gospodarki jest ogromne. Polska wieś zapewnia bezpieczeństwo żywnościowe, bo - jak mówił - co by to było, gdyby w okresie pandemii zabrakło żywności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: nie ma życia społecznego bez dobrze zorganizowanej wsi

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2020 07:28
- Dbamy zarówno o część rolniczą, która dostarcza żywność, jak i o infrastrukturę techniczną i społeczną, czyli to wszystko, co nazywamy jakością życia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń