X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

"To sposób na pobudzenie gospodarki, ale też inwestycja w dzieci". Eksperci o bonie turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 12:24
Eksperci, goście audycji "Winien i ma" w Programie 3 Polskiego Radia pozytywnie oceniają wprowadzenie Polskiego Bonu Turystycznego, który ma zacząć działać od nowego miesiąca. Mnie ten pomysł się bardzo podoba, bo nie tylko pomagamy branży turystycznej, ale też wspieramy dzieci - mówiła profesor Elżbieta Mączyńska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay
Posłuchaj
44:15 winien.mp3 "To sposób na pobudzenie gospodarki, ale też inwestycja w dzieci". Eksperci o bonie turystycznym (Program 3 Polskiego Radia)

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego zwróciła uwagę, że turystyka była jednym z najpoważniej dotkniętych przez pandemię koronawirusa działów polskiej gospodarki, m.in. ze względu na ograniczenia w poruszaniu się. Wskazywała przy tym, że bon turystyczny ma też drugi cel, oprócz pomocy turystyce.

- To drobna, bo drobna, ale jednak inwestycja w dzieci. To akurat jest w pełni uzasadnione, biorąc pod uwagę naszą sytuację demograficzną. Bardzo mnie się ten pomysł podoba - podkreśliła.

wakacje dzieci_1200.jpg
Bon turystyczny coraz bliżej. Zobacz, jak będzie działał nowy system

Płacimy temu, komu chcemy

Z kolei prezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski wskazywał na jeszcze inne znaczenie bonu turystycznego.

- Po raz pierwszy przyznano rodzicom prawo do wyboru miejsca, gdzie będą spędzali wakacje. Gdyby to słuszne rozwiązanie rozszerzyć na bon edukacyjny, to rodzice mogliby np. wybierać szkoły dla swoich dzieci - zaznaczył.

Andrzej Sadowski zwrócił przy tym uwagę, że do Polski co roku przyjeżdżają tysiące zagranicznych turystów. Jak mówił, dla nich ciekawym rozwiązaniem, wprowadzonym już w niektórych krajach, mogłoby być też np. obniżenie podatku VAT na usługi turystyczne.

Pandemia a cyfryzacja

Jak dodał Andrzej Sadowski, bon turystyczny ma też tę zaletę, że będzie on przesyłany w formie kodu na telefony komórkowe, a więc niepotrzebne będzie "produkowanie" niekoniecznie potrzebnych, papierowych dokumentów.

- Generalnie pandemia, przy swoich wszystkich złych następstwach, przyczynia się do przyspieszenia cyfryzacji kraju - podsumowała profesor Elżbieta Mączyńska.

Eksperci rozmawiali też między innymi o skutkach szczytu budżetowego Unii Europejskiej i o długofalowym wpływie kryzysu wywołanego pandemią na gospodarkę i nasze życie.

Gospodarzem audycji był Wiktor Legowicz.

PolskieRadio24.pl, Program 3 Polskiego Radia, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wakacyjne noclegi. Sprawdź, jakie masz prawa w hotelu, motelu lub na biwaku

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 17:01
Jak przypomina UOKiK, jakość hotelu, motelu, pensjonatu, kempingu, pól namiotowych czy agroturystyki musi odpowiadać wymaganiom określonym w przepisach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus a wakacje za granicą. Gdzie nie obowiązuje kwarantanna?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 12:58
Większość Polaków zaplanowała tegoroczny urlop w kraju, ale wraz ze znoszeniem obostrzeń sanitarnych i przywracaniem ruchu lotniczego coraz więcej osób decyduje się wyjechać za granicę. Jakie obostrzenia sanitarne obowiązują w krajach, które są popularnymi kierunkami turystycznymi? Gdzie początek pobytu zamiast na plaży spędzimy w kwarantannie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skorzystają rodziny, branża, firmy i gospodarka. Eksperci o bonie turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2020 11:34
Według oceny ekspertów, dzięki środkom z bonu turystycznego wzrośnie popyt na usługi związane z wypoczynkiem i wyjazdami, a dzięki temu poprawi się sytuacja finansowa firm, które je świadczą, a to pozwoli na zwiększenie i polepszenie ich oferty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bon turystyczny coraz bliżej. Zobacz, jak będzie działał nowy system

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 10:53
Bon turystyczny na ostatniej prostej. Aby z niego skorzystać, trzeba będzie mieć konto na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - przypomina prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń