X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Trudny rok dla światowej turystyki. Straty szacuje się już na ponad 300 miliardów dolarów

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 09:30
Z powodu pandemii koronawirusa w okresie od stycznia do maja tego roku globalna turystyka poniosła straty w wysokości 320 mld dolarów. W opinii Światowej Organizacji Turystyki w branży zagrożonych jest 100-120 mln miejsc pracy.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

- To ponad trzykrotność strat odnotowanych w dochodach z turystyki międzynarodowej podczas światowego kryzysu gospodarczego w 2009 roku - wynika z raportu Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), która jest agendą ONZ. Organizacja zaznaczyła, że od stycznia do maja liczba turystów zagranicznych spadła o 56 proc. w porównaniu do tego samego okresu w 2019 r. To o 300 mln mniej podróżujących za granicę.

lotnisko FREE 1200.jpg
Koronawirus na świecie. Sprawdź, do których państw nie polecimy z Polski

Ryzyko nowych blokad

Światowej Organizacji Turystyki podkreśliła, że pomimo powolnego ożywienia w turystyce, zwłaszcza na półkuli północnej, "wskaźnik zaufania ustalony przez UNWTO wykazuje historycznie najniższe wartości". Wśród głównych zagrożeń wymieniane jest odrodzenie się wirusa i ryzyko związanych z tym nowych blokad.


Na początku maja organizacja przewidywała na rok 2020 spadek liczby turystów zagranicznych o 60 do 80 proc., ze stratami, które mogą wynieść łącznie od 910 mld do 1,2 bln dolarów. Agencja obawia się także, że zagrożonych jest 100-120 mln miejsc pracy w turystyce.

Niepewność związana z otwieraniem granic

Swój raport opublikowało także Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA), które prognozuje, że przed 2024 r. globalny ruch lotniczy nie powróci do poziomu sprzed pandemii.


- Obecnie szacujemy, że poziom ruchu lotniczego z 2019 r. zostanie osiągnięty dopiero w 2024 r., czyli rok później niż oczekiwaliśmy - oświadczył dyrektor finansowy IATA Brian Pearce. Wyjaśnił także, iż w maju i czerwcu następuje wolniejsze niż oczekiwano ożywienie, co związane jest z niepewnością jeśli chodzi o otwieranie granic.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmalał popyt na turystykę. Zapowiada się trudny sezon dla branży, choć ta nie składa broni

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 09:55
W ostatnich latach polska branża turystyczna rosła jak na drożdżach. Koronawirus spowodował, nie tylko w naszym kraju, spadek popytu na usługi turystyczne i część tego ważnego sektora gospodarki popadła w tarapaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wakacyjne wyjazdy z biurem podróży – co sprawdzić wcześniej, jak reklamować

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 10:00
Wyjazdy z biurami podróży cieszą się bardzo dużą popularnością nie tylko wśród Polaków. Trzeba jednak pamiętać, że warto poświecić trochę czasu przed wykupem wycieczki na dokładne sprawdzenie oferty, po to, aby wrócić z niej zadowolonym i bez kłopotów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brytyjczycy wprowadzili kwarantannę dla turystów z Hiszpanii. Madryt zabiega o zmianę decyzji

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 16:50
- Hiszpański rząd stara się przekonać władze Wielkiej Brytanii, by podróżni przybywający z Balearów i Wysp Kanaryjskich nie byli objęci obowiązkiem poddania się kwarantannie w związku z pandemią - powiedziała w niedzielę szefowa MSZ Arancha Gonzalez Laya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus na świecie. Sprawdź, do których państw nie polecimy z Polski

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 21:08
Rząd do 11 sierpnia przedłużył zakaz połączeń lotniczych w ruchu międzynarodowym w związku z epidemią koronawirusa. Nadal nie polecimy do Szwecji i Portugalii, a także do Czarnogóry i Japonii. Wśród dozwolonych lotów pojawiły się m.in. Turcja, Tunezja czy Tajlandia. 
rozwiń zwiń