X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Uwaga mali i średni przedsiębiorcy. Ostatnia szansa na zgłoszenie do Tarczy Finansowej PFR

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 07:42
Piątek 31 lipca to ostatni dzień, kiedy małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać wnioski o przyznanie subwencji z Tarczy Finansowej PFR.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ravipat
Posłuchaj
02:40 PR1_AAC 2020_07_31-06-39-38.mp3 Uwaga mali i średni przedsiębiorcy. Ostatnia szansa na zgłoszenie do Tarczy Finansowej PFR (Aleksandra Tycner/PR1)

Jak dotąd ponad 334 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw zatrudniających łącznie ponad 3 mln pracowników otrzymało te subwencje o łącznej wartości około 60 mld zł.


Tarcza Finansowa PFR dla mikro, małych i średnich firm została uruchomiona 29 kwietnia 2020 r. O subwencje ubiegało się do tej pory 375 tys. firm, a 334 tys. je otrzymało, co oznacza, że niemal 89 proc. wnioskującym firmom przyznano dofinansowanie.

Przewiduje się, że do końca programu dofinansowanie otrzyma ok. 350 tys. małych i średnich firm - wszystkie, które ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19 i spełniły warunki otrzymania subwencji. W celu sfinansowania programu Polski Fundusz Rozwoju wyemitował do tej pory obligacje o łącznej wartości nominalnej 62 mld zł.

komisja europejska free shutter 1200.jpg
Kolejny pakiet pomocowy dla polskich firm. Jest decyzja Komisji Europejskiej


To nie koniec Tarczy PFR

Jak informuje PFR, zakończenie przyjmowania nowych wniosków z końcem lipca nie oznacza jednak zakończenia działań wokół tarczy. Przedsiębiorcy będą mieli możliwość złożenia odwołań za pomocą formularzy online w swoich bankach zgodnie z regulaminem do 30 września 2020 r. Z kolei dla wniosków złożonych do 31 lipca firmy mogą składać w swoich bankach reklamacje w procesie wyjaśniającym do 14 sierpnia 2020 r. Z kolei reklamacje do odwołań przesłanych do 30 września można składać w banku do 16 października 2020.

PFR zapowiada ponadto, że wypłaty z puli 25 mld zł przeznaczonej w ramach Tarczy PFR na wsparcie dużych firm powinny rozpocząć się w sierpniu.

Tarcza Finansowa PFR dla firm i pracowników to program pomocowy w ramach rządowej tarczy antykryzysowej o wartości 100 mld zł, co stanowi 4,5 proc. PKB. Wsparcie przeznaczone dla mikroprzedsiębiorstw wynosi 25 mld zł, dla małych i średnich firm - 50 mld zł, a pozostałe 25 mld zł ma trafić do dużych firm.

PolskieRadio24.pl, PFR, PAP, md

Zobacz więcej na temat: firma POLSKA GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejny pakiet pomocowy dla polskich firm. Jest decyzja Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 14:14
Komisja Europejska zatwierdziła polski program wsparcia dla firm dotkniętych pandemią koronawirusa o wartości 123 milionów euro, czyli 545 milionów złotych. Celem programu jest zapewnienie płynności finansowej firmom poprzez obniżenie niektórych opłat od nieruchomości, które muszą ponosić w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firma w tarapatach z powodu pandemii. Sprawdź, jaką ma szansę na pomoc

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 16:11
Firmy, które wpadły w kłopoty z powodu epidemii koronawirusa będą mogły korzystać ze wsparcia z puli wynoszącej 120 milionów złotych rocznie przez 10 lat. Pozwala na to ustawa wprowadzająca tak zwaną Politykę Nowej Szansy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zleceniobiorcy mogą już składać wnioski o postojowe. ZUS udostępnił formularz

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 08:35
- Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS udostępniliśmy wniosek o świadczenie postojowe dla zleceniobiorców, którym zleceniodawca odmówi złożenia takiego wniosku - poinformował rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski. Wniosek można przekazać do ZUS wyłącznie elektronicznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w Kodeksie spółek handlowych. Do końca roku pojawi się nowelizacja prawa

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 13:11
Do końca tego roku powstanie nowelizacja Kodeksu spółek handlowych – zapowiedziała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Prace nad projektem trwają w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Jedną z głównych zmian jest wprowadzenie tzw. prawa holdingowego.
rozwiń zwiń