X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Chcę Polski ambitnej, szybko się rozwijającej". Prezydent o planach na II kadencję

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 11:12
- Polska moich marzeń to Polska ambitna, rozwijająca się w szybkim tempie, innowacyjna, ale pamiętająca o swoich korzeniach, o swojej historii, o swojej tożsamości, o swojej tradycji - powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu przed Zgromadzeniem Narodowym. Wcześniej złożył przysięgę prezydencką, inaugurującą jego drugą kadencję.
Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym
Andrzej Duda przed Zgromadzeniem NarodowymFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prezydent zapowiedział, że jego kadencja będzie "blisko ludzi". - Blisko tego, co dla moich rodaków i dla mnie ważne - wskazał.

- Te sprawy kluczowe to rodzina, bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność. To właśnie te pięć polskich spraw symbolizuje Polskę, która potrafi połączyć tradycję z nowoczesnością, bo te dwie wartości nie wykluczają się, lecz wzajemnie uzupełniają - mówił Andrzej Duda.

Posłuchaj
00:31 5.mp3 Prezydent o pięciu sprawach, które będą jego priorytetami w nowej kadencji (IAR)

Polska na piątym biegu

Prezydent podkreślił, że "taka jest właśnie Polska jego marzeń". - Ambitna, rozwijająca się w szybkim tempie, innowacyjna, ale pamiętająca o swoich korzeniach, o swojej historii, o swojej tożsamości, o swojej tradycji - wymieniał Andrzej Duda.

Jak mówił, "rodzina to największe nasze dobro i musimy robić wszystko, aby rodzinę chronić i dbać o warunki dla jej rozwoju".

- Dlatego podpisałem Kartę Rodziny oraz zobowiązałem się do utrzymania wszystkich programów społecznych, które zostały wprowadzone podczas mojej prezydentury, a także do ich rozwijania - wyjaśnił prezydent.

1200_Duda_PAP.jpg
Prezydent podczas zaprzysiężenia: dotrzymam zobowiązań, bo konsekwentnie trwam przy swoich ideałach

Przypomniał, że święty Jan Paweł II apelował wielokrotnie, także do polityków, abyśmy "otoczyli rodzinę szczególną ochroną, tak w wymiarze prawnym, jak i ekonomicznym".

- Mówił, że rodzina jest podstawową komórką życia społecznego, jest podstawową ludzką wspólnotą, od tego, jaka jest rodzina, zależy naród, bo od tego zależy człowiek - wskazał prezydent.

Posłuchaj
00:24 52.mp3 Prezydent Andrzej Duda: wszystkie programy rodzinne będą kontynuowane (IAR)

Walka z bezrobociem jednym z priorytetów

Andrzej Duda zaznaczył ponadto, że przez wiele lat "prawdziwym przekleństwem" było w Polsce wysokie bezrobocie.

- To ono zabijało marzenia milionów Polaków, zmuszało do emigracji zarobkowej. Dziś w obliczu kryzysu wywołanego pandemią musimy zrobić wszystko, co tylko możliwe, żeby ta sytuacja się nie powtórzyła - oświadczył.

- To nasze ogromnie ważne zadanie, które jest realizowane dzisiaj przez polskie władze, przez rząd, przez parlament, przez prezydenta Rzeczypospolitej. Mam nadzieję, że zrealizujemy je w całości i że przywróci ono Polskę na drogę rozwoju - powiedział prezydent.

Posłuchaj
00:15 53.mp3 Prezydent Andrzej Duda: podstawą polskiego bezpieczeństwa energetycznego jest infrastruktura zapewniająca dostawy gazu ziemnego (IAR)

Inwestycje mają pomóc wyjść z kryzysu

Andrzej Duda odniósł się także do kwestii bezpieczeństwa energetycznego Polski. Jak mówił, umacniają ja takie inwestycje jak Baltic Pipe czy rozbudowa gazoportu w Świnoujściu.

Jak mówił, kryzys wywołany koronawirusem wymusza szybkie decyzje, dotyczące na przykład inwestycji.

- W tej dziedzinie państwo musi dawać przykład - zaznaczył Andrzej Duda i dodał, że "inwestycje publiczne są najważniejsze, bo bez nich nie ma i nie będzie rozwoju Polski". Dlatego - zaznaczył - Polska potrzebuje dużych przedsięwzięć jak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego czy przekop Mierzei Wiślanej. Zastrzegł przy tym, że potrzebne są też inwestycje mniejsze, na poziomie lokalnym, ale także międzynarodowe, na przykład w ramach inicjatywy Trójmorza.

- Aby podnosić poziom życia w naszym kraju Polska się musi rozwijać. Będę nad tym czuwał - zapewnił prezydent.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda: będę prezydentem polskich spraw

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 09:50
Będę współpracował z wszystkimi, którym bliskie jest dobro Rzeczypospolitej; będę prezydentem polskich spraw - zapewnił w "Super Expressie" prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, te sprawy to przede wszystkim rodzina, a także bezpieczeństwo, praca, inwestycje i godność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda ponownie zaprzysiężony na prezydenta RP

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 16:45
Andrzej Duda ponownie objął urząd prezydenta. Przed południem złożył przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym i wygłosił orędzie. Następnie wziął udział w uroczystości Inwestytury Prezydenta RP na Wielkiego Mistrza Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski. Po godz. 14 wygłosił przemówienie na pl. Piłsudskiego i po raz drugi objął zwierzchnictwo na Siłami Zbrojnymi RP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 10:40
- Dziś demokracja w Polsce jest silniejsza niż kiedykolwiek. Obywatele wiedzą, że od ich głosów zależą najważniejsze sprawy państwa, przyszłość Polski. To wielka rzecz i ogromny sukces nas wszystkich - oświadczył prezydent Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym.
rozwiń zwiń