X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Organizacje rolnicze chcą wspólnie walczyć o ekologiczne uprawy. Podpisano porozumienie

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 10:00
Promocja rolnictwa zrównoważonego w Polsce to cel podpisanego porozumienia Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych z Polskim Stowarzyszeniem Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP" - poinformowała Federacja.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock, Little Adventures

Rolnictwo zrównoważone to wszelkie działania ograniczające wpływ rolnictwa na środowisko, umożliwiające bardziej efektywne i przyjazne dla środowiska wykorzystanie zasobów, np. gleby, ziemi, wody, maszyn, środków ochrony roślin, nasion, nawozów czy energii, przy zachowaniu opłacalności produkcji rolniczej i akceptacji społecznej.

"Coraz wyższe wymogi Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska nie mogą być wprowadzane z całkowitym pominięciem analizy ich wpływu na dochód rolnika. To niezwykle ważne, aby odpowiednie zachęty finansowe dla rolników w nowej Wspólnej Polityce Rolnej pozwoliły na zrównoważenie celów środowiskowych i ekonomicznych. Zależy nam bardzo na tym, aby rolnictwo stawało się jeszcze bardziej przyjazne środowisku, ale pamiętajmy jednocześnie, że rolnictwo to praca zarobkowa, a nie hobby – powiedział przewodniczący Rady Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych Marian Sikora.


-Rolnictwo zrównoważone jest dostępne dla wszystkich rolników w Polsce. Wraz z Federacją Branżowych Związków Producentów Rolnych i innymi partnerami rolniczymi Stowarzyszenia „ASAP” chcemy upowszechnić ten model rolnictwa w naszym kraju, skutecznie ono łączy ochronę środowiska, opłacalność produkcji i społeczną akceptację – stwierdził członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego "ASAP" Adam Kopyść.

PR24/IAR/PAP/sw 


Czytaj także

Unia chce więcej ekologii w rolnictwie. Janusz Wojciechowski: to dobry kierunek

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 13:00
Strategia bioróżnorodności oraz "Od pola do stołu", które mają wprowadzić proekologiczne zmiany w rolnictwie, to dobry kierunek - uważa unijny komisarz Janusz Wojciechowski. - KE będzie chciała zachęcać rolników do dobrowolnych zmian, zamiast ich do nich zmuszać - zaznaczył.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyszłości wsi w UE w naszych rękach. Wyraź swoją opinię i wypełnij ankietę

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 09:17
Do 9 września aktywna będzie ankieta dotycząca przyszłości obszarów wiejskich w Unii Europejskiej. To pierwszy etap konsultacji, które zakończy przyjęcie odpowiedniego dokumentu w tej sprawie przez Komisję Europejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1 września rusza obowiązkowy Powszechny Spis Rolny. Podstawową formą zbierania danych będzie e-aplikacja

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 07:00
Rozpoczynający się jutro Powszechny Spis Rolny jest obowiązkowy. Podstawową formą zbierania danych będzie aplikacja internetowa, ale można niezbędne dane przekazać rachmistrzom przez telefon. Zbieranie informacji statystycznej bezpośrednio u rolnika będzie ostatecznością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nowe przepisy po konsultacjach od 2022 r.". Komisja Europejska o rolnictwie ekologicznym

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2020 11:25
Komisja Europejska zaproponowała odroczenie o rok wejścia w życie przepisów dotyczących produkcji ekologicznej. Decyzja ma dać rolnikom i krajom UE więcej czasu na dostosowanie się do nowych reguł. W tym czasie plan działań ekologicznych zostanie poddany konsultacjom publicznym.
rozwiń zwiń