X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc covidowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. ARiMR podsumowuje program wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 10:05
Ponad 191 tysięcy wniosków o wsparcie złożyli rolnicy, którzy szczególnie mocno odczuli skutki kryzysu wywołanego przez koronawirusa - tak wynika z najnowszych danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak mówi Janusz Szulc zastępca dyrektora w departamencie Płatności Bezpośrednich w Agencji, zainteresowanie wsparciem było duże.
Posłuchaj
02:58 PR1_AAC 2020_10_13-06-33-53.mp3 Pomoc covidowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. ARiMR podsumowuje program wsparcia (Justyna Golonko/PR1)

Najwięcej wniosków złożono w województwie mazowieckim - ponad 34 tysiące - oraz w woj. wielkopolskim - ponad 30 tysięcy. Najmniej natomiast wniosków złożono w województwie lubuskim, około 1700, i w województwie zachodniopomorskim – około 2 tysięcy.

rolnik1.jpg
Odbudowa gospodarstwa po klęsce żywiołowej. ARiMR rozpoczyna nabór wniosków


Co ważne jeszcze do jutra - czyli do 14 października - rolnicy mogą uzupełnić złożone w Agencji wnioski. Mogą przynosić różnego rodzaju dokumenty, których zapomnieli dołączyć do wniosku. W listopadzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie naliczała płatności w zakresie tej pomocy a ich wypłata będzie się odbywać w miesiącu, w którym została ona naliczona.

Zakończenie tego Programu, a więc wypłatę płatności dla wszystkich rolników planujemy wykonać do końca grudnia tego roku - tłumaczy Janusz Szulc z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Posłuchaj
00:46 skrót ARiMR1410.mp3 Pomoc covidowa cieszyła się dużym zainteresowaniem. ARiMR podsumowuje program wsparcia (skrót audycji/PR1)

Jak wygląda covidowa pomoc?

Wsparcie będzie mieć formę jednorazowej płatności ryczałtowej. Stawki płatności są uzależnione od kierunku prowadzonej produkcji, a także od jej wielkości. Rolnicy mogą ubiegać się o kilka płatności we wniosku, natomiast maksymalna pomoc to jest 7 tysięcy euro.

Wsparcie finansowane jest z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  na lata 2014-2020. Z unijnych środków będą mogli skorzystać rolnicy szczególnie dotknięci kryzysem COVID-19. Z tej formy pomocy mogli skorzystać przede wszystkim rolnicy i hodowcy pracujący w sektorach produkcji rolniczej. Chodzi tutaj o: bydło mięsne, krowy typu mlecznego i kombinowanego, świnie, owce, kozy, drób rzeźny, drób nieśny oraz uprawę roślin ozdobnych, gdzie produkcja odbywała się w szklarniach ogrzewanych lub w tunelach foliowych ogrzewanych.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Justyna Golonko, md

Czytaj także

Konsolidacja w rolnictwie. ARiMR pomaga w tworzeniu grup producentów

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 12:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przygotowuje kolejny, ósmy już nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Tworzenie producentów i organizacji producentów". Wsparcie finansowane jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. na lata 2014-2020. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ardanowski: rolnictwo w budżecie UE ma zbyt małe pieniądze na zieloną transformację

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 14:00
- Środki przewidziane na rolnictwo w UE są za małe, by mogło się ono rozwijać w sposób nieskrępowany – powiedział w Poznaniu minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w poniedziałek spotkali się ministrowie rolnictwa w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odbudowa gospodarstwa po klęsce żywiołowej. ARiMR rozpoczyna nabór wniosków

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 10:47
Już niebawem rolnicy będą mogli po raz kolejny skorzystać ze wsparcia w ramach działania "Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej". Nabór wniosków rozpocznie się w drugiej połowie października. Działanie to dotyczy dwóch obszarów - mówi Jolanta Duchnik, dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórstwo rolnicze i handel detaliczny. Wkrótce nabór wniosków na dotacje

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 15:35
26 października rozpoczyna się przyjmowanie wniosków od rolników na dotacje do tzw. małego przetwórstwa i rolniczego handlu detalicznego - podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór potrwa do 24 listopada.
rozwiń zwiń