X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Więcej pracy niż dotychczas. Przed Świętami Poczta Polska zatrudni ponad tysiąc dodatkowych osób

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:19
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i wynikającym z tego zwiększonym przesyłem paczek, Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1,2 tys., głównie kierowców i pracowników sortowni.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Szymon Mucha

Poczta wyjaśniła, że w okresie przedświątecznym tygodniowo pocztowcy doręczą o 50–70 proc. więcej paczek niż średnio w innych tygodniach roku. W związku z tym Poczta chce zatrudnić dodatkowo przynajmniej 1200 osób - przede wszystkim kierowców, pracowników sortowni, doręczycieli, ale także ochroniarzy.

shutterstock_poczta elektroniczna 1200.jpg
Będzie rekompensata dla Poczty Polskiej za bezpłatne digitalizowanie korespondencji

Różne rodzaje pracy

I tak w Warszawie poszukiwani są pracownicy do sortowni oraz kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 t. oraz pow. 3,5 t.

Podobnie jest w Gdańsku, gdzie poszukiwani są kierowcy, osoby do doręczania przesyłek oraz osoby, które pracować będą w sortowni w Pruszczu Gdańskim. W województwie zachodniopomorskim - w Szczecinie - poszukiwani są również pracownicy sortowni.

Pracownicy są potrzebni również w woj. kujawsko-pomorskim. W Bydgoszczy poczta chce zatrudnić kierowców oraz pracowników do doręczania przesyłek. Kierowcy są również poszukiwani w Grudziądzu. Pracownicy sortowni z kolei w Lisim Ogonie.

W woj. podlaskim poczta zatrudni kierowców i doręczycieli w Łomży. Podobnie jest w Białymstoku, gdzie poszukiwani są zarówno kierowcy, jak i pracownicy sortowni.

Pracownicy szukani są również w woj. warmińsko-mazurskim. W Olsztynie kierowcy i sortujący, w Ostródzie - doręczyciele i kierowcy, w Ełku - kierowcy.

Doręczyciele potrzebni są również w Katowicach, a w Zabrzu - pracownicy sortowni. Podobnie jest w Krakowie, gdzie chce się zatrudnić tak kierowców, jak i pracowników sortowni.

Do pracy w sortowni potrzebni są ludzie również w woj. podkarpackim (Rudna Mała), w Lublinie, Kielcach, w Poznaniu oraz we Wrocławiu. W stolicach Wielkopolski oraz Dolnego Śląska Poczta chce zatrudnić także kierowców oraz doręczycieli. Kierowcy i pracownicy sortowni poszukiwani są również w Łodzi. Poczta poinformowała ponadto, że na umowę o pracę, zatrudnienie będą mogli znaleźć również pracownicy ochrony.

Ile można zarobić?

Operator wyjaśnił, że osoby, które zostaną zatrudnione w sortowniach, otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł brutto – 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. mieszczą się w przedziale 18 zł brutto – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 t.: 19 zł brutto – 28 zł brutto za godzinę.

"Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności" - poinformowano.

PolskieRadio24.pl, PAP, Poczta Polska, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE wyemitowała obligacje za 17 mld euro. Środki trafią m.in. na ochronę miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 08:25
Komisja Europejska przeprowadziła pierwszą emisję obligacji społecznych o wartości 17 mld euro, by sfinansować instrument SURE, który ma pomóc chronić miejsca pracy i utrzymać zatrudnienie. Zainteresowanie 13-krotnie przebiło podaż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca zdalna efektywniejsza, ale bardziej czasochłonna. Znamy wyniki badania

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 08:05
Wykonywanie obowiązków zawodowych w domu jest skuteczniejsze niż w biurze - uważa prawie 51 proc. uczestników badania "Efektywność pracy zdalnej". Jednocześnie 45 proc. przyznaje, że pracując zdalnie, poświęca na obowiązki więcej czasu niż w siedzibie firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany dla osób w kwarantannie. ZUS sam będzie pozyskiwał informacje w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 09:31
Ważna zmiana dla pracowników przebywających na kwarantannie lub izolacji domowej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych sam będzie pozyskiwać dane takich osób - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Obecnie, by mogły one otrzymać zasiłek chorobowy lub opiekuńczy, potrzebna jest formalna decyzja Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
rozwiń zwiń