X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Więcej pracy niż dotychczas. Przed Świętami Poczta Polska zatrudni ponad tysiąc dodatkowych osób

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:19
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i wynikającym z tego zwiększonym przesyłem paczek, Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1,2 tys., głównie kierowców i pracowników sortowni.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Szymon Mucha

Poczta wyjaśniła, że w okresie przedświątecznym tygodniowo pocztowcy doręczą o 50–70 proc. więcej paczek niż średnio w innych tygodniach roku. W związku z tym Poczta chce zatrudnić dodatkowo przynajmniej 1200 osób - przede wszystkim kierowców, pracowników sortowni, doręczycieli, ale także ochroniarzy.

shutterstock_poczta elektroniczna 1200.jpg
Będzie rekompensata dla Poczty Polskiej za bezpłatne digitalizowanie korespondencji

Różne rodzaje pracy

I tak w Warszawie poszukiwani są pracownicy do sortowni oraz kierowcy z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 t. oraz pow. 3,5 t.

Podobnie jest w Gdańsku, gdzie poszukiwani są kierowcy, osoby do doręczania przesyłek oraz osoby, które pracować będą w sortowni w Pruszczu Gdańskim. W województwie zachodniopomorskim - w Szczecinie - poszukiwani są również pracownicy sortowni.

Pracownicy są potrzebni również w woj. kujawsko-pomorskim. W Bydgoszczy poczta chce zatrudnić kierowców oraz pracowników do doręczania przesyłek. Kierowcy są również poszukiwani w Grudziądzu. Pracownicy sortowni z kolei w Lisim Ogonie.

W woj. podlaskim poczta zatrudni kierowców i doręczycieli w Łomży. Podobnie jest w Białymstoku, gdzie poszukiwani są zarówno kierowcy, jak i pracownicy sortowni.

Pracownicy szukani są również w woj. warmińsko-mazurskim. W Olsztynie kierowcy i sortujący, w Ostródzie - doręczyciele i kierowcy, w Ełku - kierowcy.

Doręczyciele potrzebni są również w Katowicach, a w Zabrzu - pracownicy sortowni. Podobnie jest w Krakowie, gdzie chce się zatrudnić tak kierowców, jak i pracowników sortowni.

Do pracy w sortowni potrzebni są ludzie również w woj. podkarpackim (Rudna Mała), w Lublinie, Kielcach, w Poznaniu oraz we Wrocławiu. W stolicach Wielkopolski oraz Dolnego Śląska Poczta chce zatrudnić także kierowców oraz doręczycieli. Kierowcy i pracownicy sortowni poszukiwani są również w Łodzi. Poczta poinformowała ponadto, że na umowę o pracę, zatrudnienie będą mogli znaleźć również pracownicy ochrony.

Ile można zarobić?

Operator wyjaśnił, że osoby, które zostaną zatrudnione w sortowniach, otrzymają wynagrodzenie w przedziale od 17 zł brutto do 25 zł brutto za godzinę. Dla osób doręczających przesyłki przewidziano stawkę w wysokości 21 zł brutto za godzinę lub 2 zł brutto – 5 zł brutto za doręczoną paczkę. Stawki dla kierowców kierujących pojazdami do 3,5 t. mieszczą się w przedziale 18 zł brutto – 22 zł brutto za godzinę, a dla kierowców pojazdów pow. 3,5 t.: 19 zł brutto – 28 zł brutto za godzinę.

"Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest od lokalizacji i zakresu wykonywanych czynności" - poinformowano.

PolskieRadio24.pl, PAP, Poczta Polska, md

Czytaj także

KE wyemitowała obligacje za 17 mld euro. Środki trafią m.in. na ochronę miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 08:25
Komisja Europejska przeprowadziła pierwszą emisję obligacji społecznych o wartości 17 mld euro, by sfinansować instrument SURE, który ma pomóc chronić miejsca pracy i utrzymać zatrudnienie. Zainteresowanie 13-krotnie przebiło podaż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca zdalna efektywniejsza, ale bardziej czasochłonna. Znamy wyniki badania

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 08:05
Wykonywanie obowiązków zawodowych w domu jest skuteczniejsze niż w biurze - uważa prawie 51 proc. uczestników badania "Efektywność pracy zdalnej". Jednocześnie 45 proc. przyznaje, że pracując zdalnie, poświęca na obowiązki więcej czasu niż w siedzibie firmy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany dla osób w kwarantannie. ZUS sam będzie pozyskiwał informacje w tej sprawie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 09:31
Ważna zmiana dla pracowników przebywających na kwarantannie lub izolacji domowej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych sam będzie pozyskiwać dane takich osób - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Obecnie, by mogły one otrzymać zasiłek chorobowy lub opiekuńczy, potrzebna jest formalna decyzja Państwowej Inspekcji Sanitarnej.
rozwiń zwiń