X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Remont alei Wojska Polskiego w Radomiu zakończony. Rządowe wsparcie ułatwiło inwestycję

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 14:29
Już za kilka dni kierowcy będą mogli pojechać wyremontowaną aleją Wojska Polskiego w Radomiu. Trasa jest częścią miejskiej obwodnicy i pozwala objechać Radom od wschodu. Inwestycję ułatwiło rządowe wsparcie, które wyniosło ponad 90 milionów złotych. Cała inwestycja kosztowała 140 milionów złotych. Dziś teren inwestycji wizytował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

 Przed remontem aleja Wojska Polskiego była w bardzo złym stanie technicznym. O konieczności remontu tej arterii w Radomiu mówiono już od ponad 20 lat. Aleja jest częścią dwóch dróg krajowych numer dziewięć i dwanaście. Tędy odbywa się ruch tranzytowy do Lublina i dalej, na południe, do Rzeszowa. Trasa będzie też miała znaczenie w przypadku otwarcia lotniska w Radomiu, które ma być komplementarnym portem lotniczym dla Warszawy, a później dla Centralnego Portu Komunikacyjnego.


budowa drogi droga 1200.jpg
W 2021 r. przetargi na budowę 660 km dróg oraz kolejne obwodnice

93 miliony od rządu na remont

Prace związane z remontem, modernizacją i przebudową trasy rozpoczęły się jesienią 2018 roku. Niebawem miasto, które jest inwestorem, rozpoczęło rozmowy z przedstawicielami rządu w sprawie dotacji z budżetu państwa. Ostatecznie w marcu tego roku obie strony porozumiały się. Rządowe wsparcie wyniosło przeszło 93 miliony złotych, co pokryło większą część kosztów remontu. Jest to  największe budżetowe wsparcie tego typu miejskiej inwestycji w kraju.

Zakres remontu obejmował gruntowną przebudowę alei Wojska Polskiego. Droga została poszerzona, dobudowano zjazdy i wjazdy. Zamontowano nowe oświetlenie, bariery i nasypy. Wyremontowano też wiadukty nad linią kolejową do Dęblina.  


budowa drogi 1200.jpg
Rozbudowa autostrady A2. Rusza przetarg na realizację inwestycji

Remont zakończy się we wrześniu 2021 roku 

Po przebudowie aleja Wojska Polskiego będzie miała dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, a przy skrzyżowaniach będą też pasy dla pojazdów skręcających. Tak samo ma wyglądać fragment ulicy Żółkiewskiego od Holszańskiej do ronda Popiełuszki.

Początkowo prace związane z remontem alei Wojska Polskiego miały się zakończyć we wrześniu. Jednak inwestor i wykonawca podjęli decyzję o zastosowaniu innej, niż planowano nawierzchni. Ostatecznie zdecydowano się na lepszej jakości asfalt, który tłumi hałas jadących samochodów.

 

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Auta ominą kolejne miejscowości. Powstaną obwodnice na Mazowszu i w woj. kujawsko–pomorskim

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:02
Rozpoczęły się przygotowania do budowy obwodnic w województwie mazowieckim i kujawsko–pomorskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała serię umów na przygotowanie dokumentacji obwodnic Brześcia, Kowalewa Pomorskiego, Strzelna i Nowej Wsi Wielkiej w województwie kujawsko–pomorskim oraz obwodnic Siedlec i Sokołowa Podlaskiego na Mazowszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozbudowa autostrady A2. Rusza przetarg na realizację inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 15:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację kolejnego odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Tym razem chodzi o fragment między miejscowością Swory a Białą Podlaską. W myśl planów GDDKiA autostrada A2 na całym odcinku między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami zakończy się w 2025 roku.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz bliżej do szybkiego połączenia drogowego Gdynia - Słupsk. GDDKiA ogłosiła kolejny przetarg

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 12:28
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę 13 - kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 Bobrowniki - Skórowo. Będzie to trzeci odcinek, na którego budowę ogłoszono przetarg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Via Carpatia. Jest pierwsza umowa na budowę podlaskiego odcinka drogi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 14:44
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na realizację pierwszego odcinka tej międzynarodowej drogi w województwie podlaskim. Pierwszy 13-kilometrowy odcinek będzie biegł od węzła Białystok, do miejscowości Ploski. Droga Via Carpatia o symbolu S19 będzie budowana w standardzie drogi ekspresowej.
rozwiń zwiń