X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czekasz na pomoc z tarczy antykryzysowej? Możesz wnioskować o odroczenie składek ZUS

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 09:45
Firmy oczekujące na pomoc z tarczy antykryzysowej mogą wnioskować o odroczenie płatności składek - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Grabowski Foto
Posłuchaj
02:15 PR1_AAC 2020_12_09-06-33-59.mp3 Czekasz na pomoc z tarczy antykryzysowej? Możesz wnioskować o odroczenie składek ZUS (Tomasz Matusiak/PR1)

- Chodzi o przedsiębiorców, dla których termin na opłacenie należności za listopad upływa 10 i 15 grudnia - wyjaśnia Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS. Jak dodaje, płatnicy, którzy czekają na wejście w życie z przepisów o zwolnieniu składek za listopad i nie wiedzą, czy mają opłacać składki czy nie, mogą złożyć do ZUS wniosek o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc. Jeśli płatnik zrobi to przed terminem, nie poniesie żadnych kosztów.

AARP.jpg
Wsparcie dla kolejnych branż. Rząd przyjął projekty ustaw

Wnioski można składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. - Ta nasza propozycja wynika z tego, że tarcza branżowa nie weszła jeszcze w życie, a zbliża się termin zapłaty składek za listopad - mówi Paweł Żebrowski.

Najpierw odroczenie, potem umorzenie

W momencie, kiedy nowe przepisy nie weszły jeszcze w życie, zwrócenie się do ZUS o odroczenie terminu płatności składek jest dobrym rozwiązaniem dla firm - uważa Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji przedsiębiorców Polskich. Ekspert wyjaśnia, że sytuacja dotyczy firm, których działalność jest obecnie mocno ograniczona, lub jej nie prowadzą. Jak dodaje, wydaje się, że ZUS przychylnie będzie podchodził do tych wniosków, a po wejściu w życie ustawy należności zostaną po prostu umorzone.

Przypomnijmy, tzw. tarcza branżowa zakłada m.in. wypłatę świadczenia postojowego, oraz zwolnienie z opłacania składek ZUS za listopad. Prace nad ustawą jeszcze trwają, a będą mogły z niej skorzystać  np. restauracje i kluby fitness. ​


PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Firmy czekają na zwolnienie ze składek. Na razie mogą odroczyć ich płatność

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 08:03
Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek za listopad, mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawcy w większości chcą utrzymać zatrudnienie. Jest nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 14:28
70 procent pracodawców planuje w ciągu najbliższych sześciu miesięcy pozostawić zatrudnienie na obecnym poziomie. 8 procent przewiduje zwolnienia, a 17 procent spodziewa się nowych rekrutacji - wynika z badania "Plany Pracodawców" Instytutu Badawczego Randstad i Gfk Polonia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sieć Badawcza Łukasiewicz wspólnie z GPW tworzy nowy indeks spółek innowacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 17:26
Już od jutra firmy, które chcą współtworzyć nowy indeks spółek technologicznych na GPW, mogą zgłaszać swój akces do projektu Indeksu Łukasiewicza, który wystartuje w kwietniu 2021 roku - powiedział Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń