X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie dla kolejnych branż. Rząd przyjął projekty ustaw

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 19:45
Rada Ministrów przyjęła m.in. projekt wspomagający niektóre sektory gospodarki w walce z koronawirusem. Zatwierdziła również możliwość elektronicznych licytacji nieruchomości. Przyjęty został również projekt ustawy o rezerwach strategicznych Agencji Rezerw Materiałowych.
Posiedzenie Rady Ministrów pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego.
Posiedzenie Rady Ministrów pod przewodnictwem premiera Mateusza Morawieckiego.Foto: Krystian Maj/KPRM/twitter/premierRP

Przyjęty projekt nowelizacji o szczególnych rozwiązaniach dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa, zapewnia wsparcie między innymi branży ciepłowniczej, lotniczej, kinematograficznej i transportu zbiorowego.

Wsparcie dla branży kinematograficznej

Wprowadzono także ulgi w transporcie kolejowym i autobusowym dla ozdrowieńców, którzy zdecydowali się oddać krew lub osocze, aby leczyć innych zakażonych koronawirusem.

Branża kinematograficzna będzie mogła otrzymać wsparcie w wysokości 120 milionów złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID­-19. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu będzie mógł przekazywać środki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej. Wsparcie będzie dotyczyć między innymi produkcji filmowej, promocji i stypendiów.

Premier morawiecki free flickr kprm-1200.jpg
Premier: od efektów naszej wspólnej walki zależy to, czy uda nam się uniknąć złych scenariuszy

Elektroniczne licytacje nieruchomości

Zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego wprowadzone przez Radę Ministrów umożliwiają prowadzenie sprzedaży nieruchomości poprzez licytacje elektroniczne.

W uzasadnieniu czytamy, że e-licytacje poprawią przejrzystość przetargów oraz przyspieszą proces egzekucji nieruchomości.

Rezerwy strategiczne, nowe kompetencje

Rada Ministrów przyjęła również projekt ustawy o rezerwach strategicznych dotyczący rozszerzenia kompetencji Agencji Rezerw Materiałowych, która ponadto zmieni nazwę na Rządową Agencję Rezerw Strategicznych.

Do zadań RARS będzie należało zabezpieczenie Polski i jej obywateli na wypadek zagrożeń mogących wywołać zakłócenia w podaży i popycie niektórych towarów i dóbr na rynku. Nową agencję będzie nadzorował premier.

IAR, PR24, akg


Czytaj także

Premier: od efektów naszej wspólnej walki zależy to, czy uda nam się uniknąć złych scenariuszy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 07:15
- Nadal wszystko jest w naszych rękach. Każdy z nas musi zdać sobie sprawę z tego, że swoją postawą może mieć wpływ na sytuację epidemiczną w kraju. To od efektów naszej wspólnej walki zależy to, czy uda nam się uniknąć złych scenariuszy – mówił premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od kiedy dodatkowy zasiłek opiekuńczy i komu przysługuje? Marlena Maląg wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 06:48
- W związku z niezwykle trudną sytuacją epidemiczną w kraju zdecydowaliśmy o przywróceniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego; będzie on przysługiwał przez 21 dni – od 9 do 29 listopada - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Potrzeba konsolidacji społeczeństw". Piotr Kaleta o działaniach polityków w walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2020 13:37
- Jesteśmy w tej chwili w sytuacji wyjątkowej w dziejach naszego kraju, ale także w dziejach ludzkości, abyśmy mogli wspólnie podjąć odpowiedzialność, abyśmy mogli przejść przez ten bardzo trudny czas. Ale do tego jest potrzeba konsolidacja społeczeństw - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Kaleta z PiS. Gościem audycji "Tydzień kontra tydzień" był także Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od soboty znów mogą działać sklepy i usługi w galeriach i parkach handlowych. Jest rozporządzenie

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 17:25
W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów, przewidujące m.in. przywrócenie od soboty funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w reżimie sanitarnym. Regulacja zaczyna obowiązywać w sobotę.
rozwiń zwiń