30 lat Agencji Rozwoju Przemysłu. Premier wymienił jej sukcesy i wskazał nowe wyzwania

Przez 30 lat działalności Agencja Rozwoju Przemysłu spełniła swoje zadania, teraz czeka ją ogromna rola przy pracy nad odbudową po pandemii - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji z okazji 30-lecia powstania ARP.

2021-01-25, 12:39

30 lat Agencji Rozwoju Przemysłu. Premier wymienił jej sukcesy i wskazał nowe wyzwania
Premier Mateusz Morawiecki. Foto: Adam Guz / KPRM / flickr.com

- Dziś po 30 latach działalności ARP wiemy, że spełniła swoje zadanie, pomagając dziesiątkom firm przeprawić się przez wzburzone morze transformacyjnych przemian - stwierdził Mateusz  Morawiecki, dziękując wszystkim, którzy przyłożyli się do tego wysiłku.

Czas nowych wyzwań

Jak jednak zauważył szef rządu, w ciągu ostatnich lat ARP dojrzała do realizacji nowych zadań. Np. otwiera już siódme centrum obsługi przedsiębiorców.

- Z dumą przyglądam się sukcesom przedsiębiorców, którzy współpracują z Agencją Rozwoju Przemysłu w Specjalnych Strefach Ekonomicznych - wskazał. Jak dodał, działalność Agencji wpisuje się w założenia Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i stanowi "ogromny wkład pod budowę fundamentów lepszych perspektyw dla polskich przedsiębiorców".

Agencja przeszła długą drogę, by stać się ważną częścią grupy PFR - zaznaczył Morawiecki.

REKLAMA

- Teraz znów polską gospodarkę czeka ogromne wyzwanie. Pandemia koronawirusa to moment przełomu. Czeka nas ogromna praca nad gospodarczą odbudową. Rola ARP będzie ogromna - podkreślił.

Posłuchaj

Premier Mateusz Morawiecki: dziś przed Agencją Rozwoju Przemysłu stoi wiele nowych wyzwań (IAR) 0:19
+
Dodaj do playlisty

Powiązany Artykuł

UNia Europejska - Bruksela1200.jpg
Małgorzata Jarosińska-Jedynak: pieniądze z nowego budżetu UE mogą trafić do Polski w tym roku

Przemysł teraźniejszości i przyszłości

Wiceprezes ARP Mateusz Berger wskazał, że w obliczu walki ze skutkami pandemii ARP przyjmuje nowe zadania.

- Agencja Rozwoju Przemysłu zajmuje się wspieraniem polskich przedsiębiorców zarówno tych z udziałem Skarbu Państwa, ale też przedsiębiorców prywatnych. Oprócz zaangażowania w branże tradycyjne, takie jak przemysł kolejowy, stoczniowy, motoryzacyjny, czy wydobywczy, ARP angażuje się w przemysły przyszłości, w tym w sektor morskiej energetyki wiatrowej - powiedział Berger.

Jak wskazał, "celem ARP jest wspieranie branż przyszłości". "Obecnie taką branżą jest morska energetyka wiatrowa. Ma ona potencjał, by stać się ważną specjalizacją Polski" - wskazał wiceprezes.

REKLAMA

Agencja Rozwoju Przemysłu wspiera polskie firmy w prowadzeniu i rozwijaniu działalności. Ma wiele instrumentów obejmujących zarówno produkty finansowe, jak i pozafinansową pomoc w realizacji różnych przedsięwzięć. Chodzi między innymi o udostępnianie terenów inwestycyjnych w ramach zarządzanych przez ARP Specjalnych Stref Ekonomicznych

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej