more_horiz
Gospodarka

Wojewódzkie konsultacje Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia. Każdy młody człowiek może się wypowiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2021 10:30
Trwają wojewódzkie konsultacje Strategii RP na Rzecz Młodego Pokolenia. Młodzi mogą się wypowiedzieć na tematy zawiązane z ich przyszłością. Konsultacje były już na Mazowszu, w nadchodzącym tygodniu są zaplanowane na Dolnym Śląsku.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Billion Photos/ Shutterstock

Na podstawie zebranych w konsultacjach opinii powstanie projekt dokumentu strategicznego. Ma to być wieloletni plan działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

– Chcemy, żeby dokument, który przygotowujemy, był oparty na dialogu, partycypacji młodych ludzi. Nie chcemy tworzyć strategii w gabinetach, to nie ma sensu. Chcemy tworzyć taką strategię, która jak najmocniej odpowiada na realne problemy młodych ludzi – mówi pełnomocnik rządu do spraw polityki młodzieżowej Piotr Mazurek.


bezrobocie 1200.jpg
Marek Zuber: wraz z końcem tarcz antykryzysowych rośnie ryzyko wzrostu bezrobocia

Sześć podstawowych obszarów tematycznych

Spotkania konsultacyjne odbywają się na platformie Zoom, może w nich wziąć udział każdy młody człowiek, zaczynając od uczniów szkół średnich, przez studentów, po młodych dorosłych pracujących.

Uczestnicy mogą się wypowiadać w sześciu podstawowych obszarach tematycznych: edukacja, rynek pracy, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, prorodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.


1 finanse kanchana_koyjaiShutterstock 1200.jpg
"Jesteśmy kilkakrotnie lepsi niż wiele krajów Zachodu". Prof. Krysiak o sytuacji gospodarczej w Polsce

Link do rejestracji w mediach społecznościowych

Pierwsze konsultacje odbyły w lutym w województwie mazowieckim. Najbliższe będą w czwartek (11 marca) w województwie dolnośląskim. Żeby wziąć w nich udział, trzeba się wcześniej zapisać, można to zrobić do wtorku (9 marca). Link do rejestracji jest między innymi w mediach społecznościowych na profilu Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

 

Kolejne konsultacje są zaplanowane w województwie zachodniopomorskim 25 marca.

 

 

PolskieRadio24.pl, IAR, DoS