X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: Krajowy Plan Odbudowy ma dać impuls do rozwoju Polski

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 10:30
Chcemy, żeby Krajowy Plan Odbudowy był prawdziwym impulsem rozwojowym, który znacząco poprawi jakość życia Polaków - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia 13. Forum Gospodarczego TIME.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Adam Guz / KPRM / twitter.com

Jak dodał, pandemia stała się prawdziwym katalizatorem cyfrowej transformacji, a cyfryzacja przynosi nadzieję na lepsze, jest szansą na przetrwanie, a nawet na przyspieszony rozwój.

- Chcemy, żeby Krajowy Plan Odbudowy był prawdziwym impulsem rozwojowym, żeby znacząco poprawiła się jakość życia Polaków. (…) I co istotne, żeby ten impuls dotarł do każdego powiatu i do każdej gminy - wskazał.

- Realizacja KPO w dużej mierze będzie możliwa dzięki wynegocjowanym pieniądzom z unijnego funduszu odbudowy oraz dodatkowym środkom, które na ten cel przeznaczy rząd - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Cyfryzacja przede wszystkim

Jak zaznaczył, jednym z filarów planu jest skokowy wzrost wydatków na szeroko pojętą digitalizację kraju.

- Branża ICT będzie forpocztą tej cyfrowej przemiany. Będzie odgrywała kluczową rolę w modernizacji systemu ochrony zdrowia, czy dopasowaniu systemu oświaty do wymogów gospodarki cyfrowej - oświadczył.

Zwracając się do uczestników forum, premier stwierdził m.in., że od cyfryzacji zależy kształt polskiej nowoczesności.

- To dla sektora teleinformatycznego kolejna płaszczyzna działań. Efektem tych projektów i inwestycji będzie wzmocnienie polskiej gospodarki, podniesienie jej konkurencyjności i uodpornienie na przyszłe kryzysy - powiedział.

babcia senior internet komputer technologie 1200.jpg
Polacy złożyli już 5 milionów wniosków o cyfrowe dowody osobiste. Wkrótce pojawią się e-doręczenia

E-państwo cieszy się sporym zainteresowaniem

Zdaniem Mateusza Morawieckiego pełna cyfryzacja w Polsce się powiedzie, ponieważ "Polacy pokochali rozwiązania cyfrowe i coraz więcej osób z nich korzysta - w tym także przy załatwianiu spraw urzędowych".

- Tylko w ubiegłym roku 4 miliony Polaków założyły Profil Zaufany. W sumie korzysta z niego już ponad 9 milionów obywateli. Natomiast aplikację m-Obywatel ma już 2 miliony użytkowników i codziennie przybywa nowych - wymieniał. Szef rządu zauważył też, że coraz więcej spraw można załatwić z domowego komputera: elektroniczny PIT, e-recepty, e-zwolnienia, internetowe wnioski 500+ i wiele, wiele więcej.

- Coraz większa część obsługi biznesu - w tym pełna obsługa tarcz antykryzysowych - jest dostępna w internecie. Urzędowe sprawy jeszcze nigdy nie były tak proste. A to wszystko tylko zapowiedź cyfrowej ery, która dla Polski właśnie rozpoczyna się na dobre - powiedział.

Jak dodał, w 13. Forum Gospodarczym biorą udział najważniejsi gracze na polskim rynku technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych.

- Od cyfryzacji (...) zależy kształt polskiej nowoczesności - stwierdził premier.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

"Zbieramy uwagi ze strony społecznej". Premier rozmawiał z przedsiębiorcami nt. Krajowego Planu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 16:14
- Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w czwartek z przedstawicielami Business Centre Club, Polskiego Towarzystwa Gospodarczego oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Tematem rozmowy był Krajowy Plan Odbudowy - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: pandemia koronawirusa dała nam bolesną lekcję pokory

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 18:16
"Pandemia koronawirusa dała nam bolesną lekcję pokory, zrewidowała hierarchię naszych potrzeb i kazała zadać pytania o kluczowe wartości" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki rok po zdiagnozowaniu w Polsce pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w IV kwartale mamy szansę przebić wzrost gospodarczy sprzed pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 11:03
Premier Mateusz Morawiecki napisał na Facebooku, że w czwartym kwartale tego roku Polska ma szansę przekroczyć wzrost gospodarczy sprzed pandemii. "Polska nie tylko nie będzie miała recesji, ale zaliczy silne odbicie gospodarcze - myślę, że co najmniej w okolicach 4 proc. PKB" - podkreślił szef rządu.
rozwiń zwiń