X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zamknięte sklepy budowlane, salony fryzjerskie i przedszkola. Lista wprowadzonych zmian

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 11:45
W związku z narastającą trzecią falą zakażeń koronawirusem rząd zdecydował o wprowadzeniu nowych obostrzeń epidemicznych. Zamknięte zostaną m.in. sklepy budowlane, salony usługowe, żłobki i przedszkola, zaostrzony ostanie limit wiernych w kościołach. Nowe obostrzenia będą obowiązywały od soboty.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Dziurek

Oprócz poinformowania o nowych restrykcjach, minister zdrowia Adam Niedzielski na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim apelował o zachowanie rozsądku w nadchodzącym, trudnym czasie. Jak mówił, władze rekomendują spędzanie świąt Wielkiej Nocy w małym gronie, najlepiej z domownikami, a także - tam, gdzie to możliwe - przejście na pracę zdalną. Wszystko po to, by ograniczyć transmisję wirusa.

Utrzymane zostają też wszystkie dotychczasowe zasady bezpieczeństwa. Nowe restrykcje mają obowiązywać co najmniej przez dwa tygodnie.

premier 663.jpg

Jakie będą nowe obostrzenia?

Zamknięcie dużych marketów budowlanych. Oznacza to, że wielkopowierzchniowe, detaliczne sklepy meblowe i budowlane (powyżej 2000 m2) zostaną zamknięte.

Będą też obowiązywały ostrzejsze limity osób, m.in. w punktach usługowych.

Zamknięcie przedszkoli i żłobków.

Zamknięte zostaną przedszkola i żłobki. Będą działać tylko w zakresie opieki nad dziećmi personelu medycznego i porządkowego.

Zamknięcie części salonów urody, ograniczenia w sporcie. Do 9 kwietnia zamknięte będą zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne. 

Nowe limity wiernych w kościołach i miejscach kultu. Nowy limit to 1 osoba na 20 m2. Minister Adam Niedzielski przypomniał też o konieczności dbania o podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Niedziele handlowe bez zmian

Podczas konferencji prasowej szef rządu był także pytany, czy rząd rozważa przesunięcia w kalendarzu niedziel handlowych tak, aby branża mogła sobie odbić okres zamknięcia w późniejszym czasie, gdy nie będą obowiązywać obostrzenia. - Na razie nie dyskutowaliśmy kwestii niedziel handlowych i jakichkolwiek zmian w tym zakresie – powiedział premier Mateusz Morawiecki.


PolskieRadio24.pl, IAR, TT, md

Czytaj także

Rekord zakażeń w Polsce. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 10:44
Wyjątkowo duża liczba dobowych zakażeń COVID-19 w Polsce. Minionej doby potwierdzono 34151 przypadków - podało Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 520 chorych, spośród których 413 miało też choroby współistniejące. Poprzedni wysoki wskaźnik zachorowań zanotowano wczoraj, gdy zachorowało prawie 30 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Polsce. Premier: apeluję o spędzanie Wielkanocy w wąskim gronie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 11:43
Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków o spędzanie Wielkanocy w wąskim rodzinnym gronie. Ma to na celu powstrzymanie rozwoju epidemii koronawirusa. Podczas konferencji prasowej szef rządu wyraził nadzieję na szybki powrót do normalności dzięki programowi szczepień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia: od soboty przez dwa tygodnie dodatkowe zasady bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 11:37
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział nowe obostrzenia. Zaznaczył, że w najbliższych dwóch tygodniach możemy spodziewać się kolejnych wzrostów zachorowań i wzrostu liczby osób hospitalizowanych z powodu COVID-19.
rozwiń zwiń