X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Olga Semeniuk: wkrótce przedstawimy nowe instrumenty pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 11:00
Jestem zwolennikiem otwierania ogródków gastronomicznych, kiedy nastąpi ocieplenie. Gospodarka tego potrzebuje - mówiła w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Drazen Zigic

-Będą nowe środki finansowe. W najbliższych dniach przedstawimy wariant pomocy gospodarczej dla tych przedsiębiorców, którzy są w lockdownie od soboty, jak i dla tych, którzy pozostają w tym lockdownie permanentnie - powiedziała polityk w portalu Money.pl. Poinformowała, że planowane instrumenty finansowe będą miały charakter zwrotny i bezzwrotny.

-Będzie poszerzony dział kodów PKD, pracujemy też nad innymi instrumentami wsparcia - zadeklarowała wiceminister i dodała, że do kodów PKD branż już objętych wsparciem finansowym rządu dojdą te, które zostały zamknięte w wyniku sobotniego zwiększenia rygorów antyepidemicznych. W nowej wersji zbioru kodów PKD ujęte zostaną m.in. firmy budowlane i meblarskie.

Wiceminister Olga Semeniuk, odpowiadając na pytanie dotyczące wsparcia dla gastronomii, odpowiedziała, że bon gastronomiczny to jeden z wariantów brany pod uwagę.

-Jestem zwolennikiem otwierania ogródków gastronomicznych, kiedy nastąpi ocieplenie. Gospodarka tego potrzebuje, szczególnie dział gastronomii" - dodała wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

W czwartek rząd poinformował o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń, które mają obowiązywać od soboty 27 marca do 9 kwietnia. Zostaną zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2. Centra i galerie handlowe - tak jak obecnie - pozostaną zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, sklepów z karmą dla zwierząt.


PR24/IAR/PAP/sw 


Czytaj także

Według wskaźnika koniunktury PIE i BGK, najlepsze nastroje są w przemyśle i budownictwie

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:33
Firmy dość dobrze oceniają płynność finansową i plany podnoszenia wynagrodzeń, a negatywnie swoją sytuację dot. nowych zamówień - wynika z "Miesięcznego Indeksu Koniunktury" (MIK), który opracowuje wspólnie BGK i Polski Instytut Ekonomiczny (PIE). Najgorsze nastroje panują w firmach z branż usługowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Bujak: polska gospodarka odbije w drugiej połowie roku

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 17:30
- W tym roku wzrost PKB zbliży się do poziomu 4 procent, sięgałby nawet 5 procent, gdyby nie trzecia fala pandemii - powiedział Piotr Bujak, główny ekonomista banku PKO BP, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd uruchamia Tarczę Finansową 2.0 dla dużych firm. Czeka też na zgodę KE na pożyczki preferencyjne

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 13:30
Rząd zdecydował o uruchomieniu Tarczy Finansowej 2.0 dla dużych firm, start programu nastąpi w tym tygodniu. Prezes PFR Paweł Borys liczy na to, że Komisja Europejska zgodzi się na pożyczki preferencyjne dla dużych firm w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister Olga Semeniuk: pomoc dla firm będzie proporcjonalna do skali lockdownu polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2021 17:00
- Wciąż mamy nadzieję, że nie dojdzie do ogłoszenia lockdownu podobnego do tego sprzed roku. Ale jeżeli do niego dojdzie, wtedy polskie firmy otrzymają pomoc od państwa - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej obawiamy się utraty pracy, wciąż jednak boimy się o zdrowie bliskich. Nowy raport Deloitte

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 12:20
Maleje liczba Polaków, którzy boją się utraty pracy przez pandemię, ale wciąż wysoki jest poziom lęku, jeśli chodzi o przyszłość finansową – spłata kredytów niepokoi zdecydowaną większość osób. Najbardziej jednak obawiamy się o zdrowie bliskich - wynika z raportu Deloitte o nastrojach konsumenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kody PKD nie powinny być głównym kryterium wsparcia dla firm". Apel rzecznika MŚP do Jarosława Gowina

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 10:12
Rzecznik MŚP Adam Abramowicz apeluje do wicepremiera, szefa MRPiT Jarosława Gowina o to, aby wsparcie dla przedsiębiorców było udzielane w oparciu o prowadzoną przez nich działalność, a nie według kryterium przeważającego kodu PKD.
rozwiń zwiń