X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ochrona miejsc pracy. Polska otrzymała 1,4 mld euro pożyczek z unijnego wsparcia SURE

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 13:11
Polska otrzymała miliard czterysta milionów euro z unijnego programu, wspierającego miejsca pracy zagrożone pandemią. Docelowo, całkowite wsparcie dla Polski w ramach instrumentu SURE wyniesie 11 miliardów 200 milionów euro. Napisała o tym na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com
Posłuchaj
00:44 10990110_1.mp3 Polska otrzymała 1,4 mld euro pożyczek z unijnego wsparcia SURE - relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Komisja poinformowała dziś o rozdzieleniu kolejnych miliardów między unijne kraje.

PKP_1.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Wiemy, jaki procent środków zostanie przeznaczony na rozwój transportu

Wsparcie dla pracowników i firm

Szefowa Komisji Europejskiej napisała, że pieniądze sfinansują systemy pracy tymczasowej wspierając pracowników i firmy w Polsce.

- Europa pomaga - napisała Ursula von der Leyen.

To trzeci podział pieniędzy w tym roku. W sumie kraje członkowskie otrzymały w tej transzy 13 miliardów euro. Oprócz Polski kredyty trafiły do Czech, Belgii, Hiszpanii, Irlandii oraz Włoch.

- Te pożyczki mają pomóc krajom członkowskim poradzić sobie z nagłym wzrostem wydatków publicznych, by zachować zatrudnienie - dodał rzecznik Komisji Balazs Ujvari.

Do tej pory 17 krajów otrzymało w sumie ponad 75 miliardów euro. Wysokość całego mechanizmu pożyczkowego wynosi 100 miliardów euro. Program SURE to tanie pożyczki. Pieniądze na realizację inicjatywy są pożyczane przez unijne instytucje na rynkach finansowych pod gwarancje ze strony wszystkich państw członkowskich.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

"Dyscypliny klubowej prawdopodobnie nie będzie". Fogiel o głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 09:52
- Dyscypliny klubowej prawdopodobnie nie będzie, przynajmniej nie będzie dyscypliny koalicyjnej - mówił w piątek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pytany o głosowanie w Sejmie nad ratyfikacją decyzji o zasobach własnych UE, co jest konieczne, aby Polska mogła skorzystać z Funduszu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny paszport zdrowotny. Komisarz ds. rynku zapowiada datę wprowadzenia dokumentu

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 15:45
- Unia Europejska wprowadzi tzw. paszport zdrowotny od 15 czerwca - poinformował unijny komisarz Thierry Breton w wywiadzie dla francuskich mediów. Dokument ten będzie wymagany, aby móc podróżować pomiędzy krajami członkowskimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fundusz Odbudowy. Saryusz-Wolski: UE porusza się na krawędzi prawa

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 16:22
- Unia w tej dziedzinie porusza się na krawędzi prawa niektórych państw członkowskich i prawa własnego, które mówi, że UE może się finansować wyłącznie z tzw. zasobów własnych, a to byłby pożyczkowy kapitał - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, na temat Funduszu Odbudowy UE.
rozwiń zwiń