X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Agencja S&P nie opublikowała nowego ratingu Polski, ale ocena kredytowa pozostaje bez zmian

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2021 14:17
Agencja ratingowa Standard&Poor’s nie opublikowała nowego raportu dotyczącego ratingu kredytowego Polski, ale dokonała jego przeglądu. Oceny kredytowe pozostają na poziomach z raportu sprzed pół roku.
Obecny rating dla Polski: w wypadku Fitch jest to ocena A- z perspektywą stabilną, a w wypadku SP BBB+ z perspektywą pozytywną.
Obecny rating dla Polski: w wypadku Fitch jest to ocena "A-" z perspektywą stabilną, a w wypadku S&P "BBB+" z perspektywą pozytywną.Foto: shutterstock, sdecoret

Wiarygodność i wypłacalność naszego kraju jest na poziomie "A-" (To 7. wynik w 22-stopniowej skali).

Na dodatek potwierdziła się "stabilna" perspektywa oceny, co oznacza, że póki co nie ma zagrożenia obcięcia ratingu.


pieniądze złotówka złoty 1200.jpg
S&P obniża prognozę wzrostu PKB Polski na ten rok, podwyższa na następny. Zapowiada umocnienia złotego

To kolejny przegląd kredytowy przeprowadzony przez agencję S&P

Jak poinformowała S&P, agencja przeprowadziła półroczne przeglądy ratingów kredytowych szeregu podmiotów, w tym Polski.

W takim przeglądzie agencja porównuje aktualne ratingi kredytowe z najnowszymi danymi na temat wyników ocenianych podmiotów, a także z wszelkimi ostatnimi zmianami na rynku.


Przeglądy półroczne mogą, w zależności od ich wyniku, skutkować skierowaniem ratingu kredytowego do przeglądu komitetu, co może skutkować działaniem w zakresie ratingu kredytowego - zastrzegła agencja.

Oceny Polski pozostają takie, jak w raporcie z października 2020 r. S&P utrzymała wtedy oceny ratingowe Polski na poziomie A-/A-2 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A/A-1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej.

PAP, jk

Czytaj także

Agencja Moody's: dobre perspektywy dla polskiej gospodarki, ale także wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 13:45
Dobre perspektywy wzrostu wspierają rating Polski, przy czym kraj stoi przed szeregiem wyzwań fiskalnych w postaci wysokiego deficytu strukturalnego i powrotu do reguł fiskalnych po pandemii - napisała w raporcie datowanym na 15 września agencja ratingowa Moody's.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubezpieczenie pożyczki. Jak działa, ile kosztuje i czy się opłaca?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 15:00
Kredyt hipoteczny lub na samochód ubezpieczany jest w pakiecie, zazwyczaj obowiązkowo. Pożyczka gotówkowa takiego warunku nie ma, choć banki proponują to jako opcję. Czy ubezpieczenie kredytu gotówkowego się opłaca? Na co zwrócić uwagę?
rozwiń zwiń