X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolejny fragment magistrali gazowej Północ-Południe ukończony. Do sieci podłączono już 500 km gazociągu

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 13:23
Firma Gaz-System zakończyła budowę gazociągu Tworóg-Tworzeń. To kolejny fragment strategicznej magistrali gazowej Korytarz Północ-Południe, który został włączony do krajowego systemu przesyłowego na południu Polski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/INSAGO

Gazociąg o długości 55 km i średnicy 1000 mm przebiega przez siedem gmin województwa śląskiego: Tworóg, Tarnowskie Góry, Miasteczko Śląskie, Ożarowice, Mierzęcice, Siewierz i Dąbrowę Górniczą. Został połączony z niedawno wybudowanym gazociągiem Tworóg–Kędzierzyn, będzie też połączony z powstającym gazociągiem Pogórska Wola–Tworzeń.

Koniec inwestycji w I kwartale 2022

– Oddanie tej inwestycji do użytkowania oznacza, że obecnie zakończyliśmy budowę i włączyliśmy do sieci ponad 500 km nowych gazociągów z 800 km Korytarza Północ-Południe. Na pozostałych odcinkach tego projektu trwają obecnie zaawansowane prace budowlane, które zakończymy w I kwartale 2022 roku. Ukończenie tego projektu jest kluczowe, by jako operator efektywnie rozprowadzić po Polsce gaz z nowych punktów wejścia, takich jak Baltic Pipe i Terminal LNG – powiedział wiceprezes Gaz-System Artur Zawartko.


baltic pipe 2 free shutter 1200.jpg
Piotr Naimski: budowa Baltic Pipe przebiega zgodnie z planem

Budowa rozpoczęła się w maju 2018 r. Wzdłuż gazociągu posadowiono telemetryczną linię światłowodową, a na jego trasie wybudowano pięć zespołów zaporowo-upustowych. 46 przeszkód terenowych pokonano metodami bezwykopowymi, takimi jak mikrotuneling, przewiert lub przecisk poziomy.

Ze Świnoujścia do Chorwacji

Wykonawcą robót budowlanych było konsorcjum firm PORR SA i Denys NV, a nadzór inwestorski prowadziła firma ECMG GmbH. Projekt uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 218 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Korytarz Północ-Południe to gazowa magistrala, która połączy Terminal LNG w Świnoujściu oraz Baltic Pipe przez południową Polskę, Republikę Czeską, Słowację i Węgry z terminalem LNG w Chorwacji.


PolskieRadio24.pl, PAP, DoS


Czytaj także

Budowa Baltic Pipe. Gaz-System: pomimo pandemii prace przebiegają zgodnie z planem

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 08:01
Realizacja projektu Baltic Pipe pomimo pandemii przebiega zgodnie z harmonogramem. Obydwie części – podmorska i lądowa - tego złożonego programu inwestycyjnego obecnie są w fazie budowlanej - powiedział prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaz-System przewiduje duży wzrost popytu na gaz w polskiej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 14:05
Operator gazociągów przesyłowych Gaz-System w najnowszej wersji Krajowego Dziesięcioletniego Planu Rozwoju systemu przesyłowego zakłada 60-proc. wzrost popytu na gaz w Polsce. Zużycie najbardziej ma wzrosnąć w elektroenergetyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG liczy na duży wzrost wydobycia gazu. Polska spółka kupuje aktywa norweskiej firmy

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2021 14:29
PGNiG za 615 mln dolarów kupiło norweską firmę wydobywczą INEOS E&P Norge AS. IEPN posiada udziały w 22 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Dzięki akwizycji INEOS wydobycie gazu w Norwegii osiągnie 2,5 mld m3 rocznie.
rozwiń zwiń