X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Krótkie łańcuchy dostaw. ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie inwestycyjne

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 07:54
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy na inwestycje w tworzenie krótkich łańcuchów dostaw.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: TTstudio/ Shutterstock
Posłuchaj
02:47 PR1_AAC 2021_04_27-06-34-04.mp3 Krótkie łańcuchy dostaw. ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie inwestycyjne (Tomasz Matusiak/PR1)

Celem tworzenia krótkich łańcuchów dostaw jest zminimalizowanie liczby pośredników, co przekłada się na poprawę jakości produktów - mówi prezes ARiMR Halina Szymańska. Jak dodaje, o pomoc mogą ubiegać się grupy operacyjne na rzecz innowacji, tzw. grupy EPI. W skład takiej grupy wchodzi co najmniej 5 rolników, z których każdy musi spełniać wymagania w zakresie działalności związanej z produkcją rolną, przetwórstwem rolnym, handlem detalicznym lub dostawami bezpośrednimi. EPI musi posiadać zdolność prawną, a w przypadku kiedy jej nie ma - musi prowadzić działalność na podstawie umowy i musi mieć nadany numer identyfikacyjny w Krajowym Systemie Ewidencji Producentów.

uprawa rolnik rolnictwo koszta 1200.jpg
Premia dla młodych rolników. ARiMR przyjmuje wnioski do 29 maja

Ponad 20 milionów złotych w puli wsparcia

Budżet w ramach działania wynosi ponad 23 mln zł. Wysokość pomocy, to 325 tys. zł, gdy pieniądze zostaną przeznaczone na zakup środków transportu oraz 280 tys. zł w pozostałych przypadkach​. Jak mówi Halina Szymańska, pomoc jest przyznawana w formie ryczałtowej. W okresie realizacji PROW 2014-2020 taką pomoc można otrzymać tylko raz.

Posłuchaj
03:00 [ PR1]PR1 (mp3) 28 kwiecień 2021 12_52_31.mp3 Krótkie łańcuchy dostaw. ARiMR przyjmuje wnioski o wsparcie inwestycyjne (skrót audycji/PR1)

Na co można przeznaczyć pieniądze?

Wsparcie będzie można otrzymać na utworzenie krótkiego łańcucha dostaw, np. przez metody organizacji produkcji, transportu lub marketingu produktów rolno-spożywczych.

- Wsparcie może być przyznane na budowę, rozbudowę, remont obiektów infrastruktury, zakup maszyn, urządzeń, w tym środków transportu - wskazuje Halina Szymańska.

Wnioski o przyznanie pomocy na inwestycje w tworzenie krótkich łańcuchów dostaw można składać do 12 maja osobiście w biurze lub powiatowych oddziałach ARiMR, przez platformę ePUAP lub pocztą.

Pomoc finansowana jest z budżetu PROW na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Czytaj także

Wiceminister funduszy: Krajowy Plan Odbudowy będzie satysfakcjonujący dla obszarów wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 16:05
750 miliardów złotych trafi do Polski w latach 2021-2027 - to dla naszego kraju olbrzymi zastrzyk finansowy. Prace Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) dotyczą Funduszu Odbudowy, polityki spójności, instrumentu React-EU i Funduszu Sprawiedliwej Transformacji - mówił podczas posiedzenia Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dopłaty bezpośrednie dla 1,3 mln rolników. Wnioski złożyło już 300 tysięcy uprawnionych

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 13:21
Wnioski o dopłaty bezpośrednie złożyło do 20 kwietnia ok. 300 tys. rolników - podała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakaz sprzedaży ziemi z zasobów Skarbu Państwa przedłużony. Nie kupimy jej przez kolejne 5 lat

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 12:36
30 kwietnia tego roku wchodzi w życie ustawa przedłużająca o 5 lat obowiązywanie zakazu sprzedaży ziemi Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Dzierżawa pozostaje podstawową formą zagospodarowania państwowych nieruchomości rolnych - poinformował resort rolnictwa.
rozwiń zwiń