X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

NBP najlepiej zarządzanym bankiem centralnym w Europie. Prof. Glapiński doceniony przez magazyn CFI

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 08:08
Narodowy Bank Polski został wyróżniony nagrodą "Najlepiej zarządzany bank centralny w Europie w 2021 roku", przyznaną przez magazyn Capital Finance International.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: JACEK DOMINSKI/REPORTER

"NBP pod kierownictwem prof. Adama Glapińskiego zareagował na pandemię w szybki sposób, zabezpieczając polską gospodarkę przed najgorszym scenariuszem głębokiej recesji i wysokiego bezrobocia" – napisano w uzasadnieniu nagrody na stronie CFi.co.

Jak dodano, pozytywne opinie na temat komunikacji banku, jego działań i zarządzania przez prezesa Glapińskiego sformułowały Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Ogromny krok w walce ze skutkami pandemii

adam glapiński 1200.jpg
Prezes NBP: polska gospodarka jest dzisiaj jedną z najbardziej odpornych na kryzys

Według jurorów to prezes NBP jako pierwszy zasygnalizował potrzebę obniżenia stóp procentowych, a obniżając główną stopę procentową do 0,1 proc. NBP uruchomił także największy wśród gospodarek wschodzących program skupu aktywów, co było ogromnym krokiem w walce z ekonomicznymi skutkami pandemii.

Wskazano również, że NBP działa w sposób w pełni niezależny.

"Mając zaufanie rynku, dąży do dalszej poprawy sytuacji gospodarczej Polski i Polaków oraz wspiera politykę rządu. W 2020 r. NBP wypracował zysk w wysokości 2,5 mld dolarów – z czego 95 proc. zasiliło budżet państwa. Na uznanie zasługuje również gromadzenie znaczących zapasów złota" – podkreślono.

Dobre opinie o komunikacji i zarządzaniu

W uzasadnieniu nagrody czytamy również, że pod kierownictwem profesora Adama Glapińskiego NBP błyskawicznie zareagował na pojawienie się pandemii, co pozwoliło uchronić polską gospodarkę przed spełnieniem się najgorszego scenariusza głębokiej recesji i wysokiego bezrobocia. Narodowy Bank Polski, a przez to i Polska, jest liderem w zakresie walki z gospodarczymi skutkami pandemii. Dobre opinie o komunikacji, działaniach banku, ale i zarządzaniu przez Profesora Glapińskiego wyraziły największe światowe instytucje finansowe, takie jak Bank Światowy, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, a nawet Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda stwierdzając, że prof. Glapiński powinien kontynuować swoją misję w banku w ciągu kolejnej kadencji Prezesa NBP.

Nagrody Capital Finance International przyznawane są osobom i organizacjom stosującym najlepsze praktyki w biznesie. Nominacje pochodzą od czytelników, subskrybentów i odwiedzających witrynę. Są analizowane przez panel specjalistów, którzy wyłaniają zwycięzców w odpowiednich kategoriach.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Prezes NBP: każdy ma prawo decydować o sposobie gromadzenia oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 16:27
Prezes NBP Adam Glapiński powiedział, że wartość gotówki w obiegu to wynik suwerennych decyzji Polaków, którzy chętnie używają też płatności bezgotówkowych i, że każdy ma prawo decydować, w jaki sposób gromadzi oszczędności, np. w gotówce, na rachunkach w banku czy w innej formie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP planuje zwiększyć rezerwy. Do skarbców może trafić nawet 100 ton złota

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 12:19
Narodowy Bank Polski zamierza w ciągu kilku lat dokupić 100 ton złota na rezerwy i trzymać je w Polsce razem z obecnymi 229 tonami. W wywiadzie dla tygodnika "Sieci" prezes NBP Adam Glapiński zapowiedział też, że zamierza ubiegać się o kolejną kadencję szefa banku centralnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes NBP: zdecydowana reakcja banku centralnego na początku pandemii zapobiegła głębokiej recesji

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 19:25
Szef Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński podczas 5. Dorocznej Konferencji Okrągłego Stołu stwierdził, że zdecydowana reakcja polskiego banku centralnego na początku pandemii pozwoliła uniknąć głębokiej recesji i stale utrzymuje poziom bezrobocia w Polsce na poziomie najniższym wśród krajów UE.
rozwiń zwiń