X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nie ma planów zmian w podatkach VAT i CIT. Wiceminister finansów zapowiada korektę klina podatkowego

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 17:01
- Obecnie nie ma w planach zmian w podatkach VAT i CIT, w tzw. Nowym Ładzie będą zaproponowane zmiany w klinie podatkowym – powiedział podczas posiedzenia Rady Dialogu Społecznego wiceminister finansów Piotr Patkowski.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

- Jeśli chodzi o te dwa podatki - CIT i VAT - tutaj zasadniczych zmian nie przewidujemy na ten moment, a na pewno nie podwyżki tych podatków. Ale generalnie zmian jako takich tutaj nie ma, głównie skupiamy się na kwestii klina – powiedział wiceminister finansów Piotr Patkowski.

Nowy Ład będzie proponował jakieś zmiany?

pit podatki 1200.jpg
Podatki dla firm w 2021 r.: zobacz najważniejsze zmiany, jak oceniają je eksperci

- Jeśli chodzi o PIT to rzeczywiście pewnie Nowy Ład będzie proponował jakieś zmiany w klinie, natomiast nie jestem upoważniony i nie posiadam wystarczającej wiedzy, żeby o tym mówić. Tutaj musimy uzbroić się w cierpliwość. Pewnie te wskaźniki, dotyczące reformy klina, wpłyną na pewne wskaźniki w Wieloletnim Planie Finansowym, więc wtedy będziemy je korygować – dodał wiceminister.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP, konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości, na której ma zostać zaprezentowany Nowy Ład, odbędzie się najwcześniej 15 maja.


Będzie to raczej program propopytowy

Wiceminister finansów zaznaczył, że Nowy Ład będzie programem "propopytowym".

- Będzie po pierwsze stawiał bardzo mocno na tę inwestycyjną nogę inwestycji publicznych, ale z drugiej strony chcemy też, żeby w dużej mierze środki pracowników pozostawały w ich kieszeniach. Czyli to będzie raczej program propopytowy, i na pewno kierowany do osób, które zarabiają pensje w dolnej połowie. To będzie głównie reforma kierowana do nich i będzie to reforma korzystna – powiedział Piotr Patkowski.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

Szansa na szybszy zwrot VAT. Resort finansów konsultuje projekt

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 18:12
Ministerstwo Finansów rozpoczyna konsultacje publiczne projektu ustawy wprowadzającego e-fakturę i zapowiada, że podatnicy wybierający e-fakturę otrzymają szybciej zwrot VAT w ciągu 40 dni, a nie 60.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pozwoli przedsiębiorcom oszczędzić cenny czas". Minister finansów o pakiecie SLIM VAT

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 11:43
- Przygotowaliśmy SLIM VAT 2, czyli kolejne uproszczenie w postaci pakietu modernizacji w rozliczeniach podatku VAT - poinformował w czwartek minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński. - Przedsiębiorcy oszczędzą swój cenny czas - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bilety jako faktury, czyli pakiet SLIM VAT 2. Resort finansów upraszcza przepisy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 11:55
Do konsultacji publicznych trafił projekt rozporządzenia zmieniającego zasady uznawania biletów za faktury. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom wielu przewoźników i realizacja postulatów zgłaszanych na forum dialogu Ministerstwa Finansów z biznesem. To również pierwsza ze zmian wdrażanych do systemu podatkowego w ramach pakietu uproszczeń w podatku od towarów i usług - SLIM VAT 2.
rozwiń zwiń