X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kongres Impact'21. Prezes PFR: przed nami dość silne odbicie w gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 15:21
- Mamy szansę na średnioroczne tempo wzrostu w przedziale miedzy 4-5 proc. w najbliższych trzech latach - ocenił w trakcie kongresu Impact'21 prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
Paweł Borys na kongresie Impact
Paweł Borys na kongresie ImpactFoto: TT/GRUPA PFR

-  Przed nami dość silne odbicie w polskiej gospodarce; mamy szansę na 5-proc. wzrost PKB w tym roku (...) Będzie to zapewne jedna z najwyższych dynamik wzrostów w Unii Europejskiej, taki właśnie trwały powrót na ścieżkę wzrostu - powiedział Borys.

1200_Morawiecki_Forum.png
Bezrobocie w Polsce najniższe w całej UE. Premier: to nie przypadek


Polskie finanse w dobrym stanie

Jak zauważył, Polska wychodzi z pandemii ze stabilnymi finansami publicznymi.

- Nie ma nic lepszego dla finansów publicznych, niż szybki powrót do wzrostu. Te kraje, które mają duży dług i jednocześnie słaby wzrost, to - niestety - będą miały problemy. U nas, wydaje mi się, że ten dług, który wzrósł podczas pandemii, szybko będzie spłacony - powiedział szef Polskiego Funduszu Rozwoju.

Zdaniem Borysa, pierwszy kwartał był trudny pod względem zdrowotnym - zarówno ze względu na walkę z pandemią, jak i gospodarczo.

- Natomiast już ostatnie miesiące i dane płynące z gospodarki pokazują, że rzeczywiście przed nami dość silne odbicie w polskiej gospodarce. Ja uważam, że mamy szansę na tę piątkę, czyli 5-proc. wzrost PKB w tym roku - powiedział.

Zaznaczył jednocześnie, że będzie to możliwe, "przy założeniu, takim, że pandemia się wycofuje, gospodarka we wszystkich sektorach wraca już do normalnej aktywności".

- Będziemy mieli taki efekt zakładam odłożonej konsumpcji, euforii po pandemii, ludzie chętnie będą kupowali, konsumowali usługi. I to będzie powodowało, że rzeczywiście możemy się liczyć z bardzo silnym wzrostem - dodał.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

KE podnosi prognozy dla Polski. W tym roku 4 proc. wzrostu PKB

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 20:00
Komisja Europejska podniosła prognozy gospodarcze dla Polski. Z danych opublikowanych w Brukseli wynika, że w tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 4 procent PKB. To wzrost o 0,9 punktu procentowego w porównaniu z przewidywaniami Komisji z lutego. Ten wynik plasuje Polskę w połowie stawki. Natomiast w przyszłym roku Polski PKB wyniesie 5,4 procent i będzie to siódmy wynik we Wspólnocie, powyżej średniej unijnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie w Polsce najniższe w całej UE. Premier: to nie przypadek

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 11:31
- To nie przypadek, że Polska ma najniższe bezrobocie w UE, że w Polsce wzrosła produkcja przemysłowa, rozwijają się usługi, a eksport działa jak "dobrze naoliwiona maszyna". To m.in. zasługa tarczy finansowej - mówił premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To wielki program inwestycyjny, pokażemy go w ciągu kilku dni". Premier o "Polskim Ładzie"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 12:49
- Polski Ład to wielki program inwestycji w zdrowie, rodzinę, demografię, infrastrukturę; znaczna część inwestycji w naszych obywateli ma służyć wzrostowi produktywności w gospodarce - powiedział w środę podczas kongresu Impact'21 premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył rządowy program zostanie przedstawiony w ciągu najbliższych kilku dni.
rozwiń zwiń