X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Janusz Dziurzyński o inwestycjach zagranicznych w Polsce: wśród naszych przewag należy wymienić stan zaplecza biurowego, infrastrukturę i kadry

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 18:03
O sposobach na przyciągnięcie do Polski inwestycji zagranicznych oraz inwestorów, mówił w radiowej Jedynce Janusz Dziurzyński, przewodniczący zarządu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Melpomene/ Shutterstock.com

Dzisiaj podpisano umowę o współpracy między Polska Agencją Inwestycji i Handlu a Związkiem Lidera Sektora Usług Biznesowych. I, jak mówi gość Polskiego Radia, stowarzyszenie zrzeszające ponad 220 inwestorów mających centra usług wspólnych dla biznesu ulokowanych  w Polsce, nie zmienia celów działalności stowarzyszenia ABSL.

Inwestorzy zagraniczni mogą wybierać spośród wielu krajów

A wśród nich, wymienia, jest pozyskiwanie nowych inwestorów, rozszerzanie działalności już działających i tworzenie takich warunków, aby Polska była konkurencyjna wobec innych krajów.


Posłuchaj
05:18 justa 07.20.mp3 O polskich przewagach w przyciąganiu do naszego kraju inwestorów zagranicznych mówił w radiowej Jedynce Janusz Dziurzyński, przewodniczący zarządu Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL)./Justyna Golonko, jk/.

 Według niego, ta współpraca może przynieść największe efekty, mimo, że, jak podkreśla, na tym rynku rośnie coraz większa konkurencja, chociażby ze strony Węgier, Czech czy Rumunii.


Aprodukcja_1.jpg
"Polska jest dobrym i przyjaznym kierunkiem dla zagranicznych inwestorów". Deklaracja ministra finansów

Inwestycje zagraniczne - Polska ma swoje przewagi i atuty

- Przez ostatnie lata Polska udowodniła, że mamy dużą przewagę nad tymi krajami pod wieloma względami, chociażby pod względem wchodzącej na rynek pracy liczby pracowników – mówi gość radiowej Jedynki.


1200_Warszawa_shutterstock.jpg
Polska na podium rankingu atrakcyjności. Aż 95 proc. przedsiębiorców jest zadowolonych z inwestycji w naszym kraju

- Tyle, że musimy być czujni i aktywni, pokazywać nasze atuty, szczególnie wobec inwestorów planujących u nas inwestycje, mówi Janusz Dziurzyński.

Polska to nie tylko miliony metrów kwadratowych biur, ale i talenty pracowników a także przewidywalne prawo

- Wśród naszych przewag należy wymienić stan zaplecza biurowego w Polsce, infrastrukturę i kadry, mówi gość radiowej Jedynki.


shutt gospodarka waluty pieniądze 1200.jpg
Inwestycje bezpośrednie napływają do Polski. "Przyciągamy firmy z różnych sektorów"

- Polska ma miliony metrów kwadratowych powierzchni biurowych do wykorzystania, do tego dochodzi infrastruktura obsługująca biznes nie mówiąc o dostępie do talentów, mówi gość Polskiego Radia.

I dodaje, że nie chodzi tylko o młodych pracowników, którzy cały czas się rozwijają, są gotowi  na przyjmowanie coraz bardziej skomplikowanych ról i zadań.

Liczy się też przewidywalne prawo i podatki

- Ponadto Polska może oferować cały szereg ulg czy grantów podatkowych, a także oferujemy przejrzyste oraz przewidywalne środowisko prawne jak i podatkowe, prowadząc z partnerami cały czas dialog – mówił Janusz Dziurzyński.

Justyna Golonko, jk

Czytaj także

Specjalne strefy ekonomiczne przyciągają coraz więcej inwestorów. Znamy najnowsze dane ARP

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 14:16
Firmy w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez ARP S.A. zadeklarowały w pierwszym kwartale br. inwestycje o wartości 504,6 mln zł. To prawie 2,5-krotnie więcej niż w analogicznym kwartale ub.r. - poinformowała Agencja Rozwoju Przemysłu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecki koncern inwestuje w fabrykę w Niepołomicach. Gowin: przemysł okazał się kołem napędowym polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 14:22
Niemiecki koncern MAN Truck & Bus zainwestuje co najmniej 450 mln zł w rozbudowę swojej fabryki ciężarówek w Niepołomicach k. Krakowa. Będzie to największy zakład grupy MAN. Przedsięwzięcie otrzymało wsparcie podatkowe w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska jest dobrym i przyjaznym kierunkiem dla zagranicznych inwestorów". Deklaracja ministra finansów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 18:46
Chcemy dalej przyciągać zagraniczne inwestycje - zadeklarował minister finansów Tadeusz Kościński podczas Forum Bezpośrednich Inwestycji Zagranicznych zorganizowanego przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska będzie coraz większym eksporterem w unijnej gospodarce. Tak wynika z raportu banku PKO BP

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 13:00
Struktura towarowa polskiego eksportu wskazuje na przenoszenie produkcji z Azji czy USA do lokalizacji bliższych strefie euro – wskazali analitycy PKO BP. Ich zdaniem pozycja Polski jako eksportera towarów i usług będzie się nadal umacniać.
rozwiń zwiń