more_horiz
Gospodarka

Baza wiedzy o Polskim Ładzie. Resort rozwoju uruchomił infolinię

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 13:30
Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło specjalną infolinię, dotyczącą programu Polski Ład. Wiceminister Olga Semeniuk wyjaśnia, że infolinia przeznaczona jest dla obywateli i przedsiębiorców i że dzięki niej osoby zainteresowane uzyskają rzetelne informacje na temat rozwiązań Polskiego Ładu. 
MRiT uruchomiło infolinię dot. Polskiego Ładu.
MRiT uruchomiło infolinię dot. Polskiego Ładu.Foto: Shutterstock\chainarong06

Numer infolinii to (22) 765-64-64. Od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 16.00, będzie tam można uzyskać kompleksową informację na temat obowiązujących przepisów prawnych.

Wszystkie najważniejsze informacje dot. Polskiego Ładu

Olga Semeniuk powiedziała, że osoby korzystające z infolinii uzyskają informacje na temat projektów obejmujących między innymi zmiany podatkowe, w tym nowe składki zdrowotne, emerytury bez podatku, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, zmiany dla rolników, mieszkalnictwo czy wsparcie dla firm wdrażających innowacje.


Posłuchaj
05:22 Olga Semeniuk wiceminister rozwoju mówi o całodobowej infolinii tłumaczącej zasady Polskie Ładu ( "Ekspres Gospodarczy" Justyna Golonko PR1) Olga Semeniuk wiceminister rozwoju mówi o całodobowej infolinii tłumaczącej zasady Polskie Ładu ( "Ekspres Gospodarczy" Justyna Golonko PR1)

 

Różne rodzaje wsparcia

Olga Semeniuk podkreśliła, że Multikanałowe Centrum Informacji "Polskiego Ładu" nadzorowane jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, przy współpracy z innymi urzędami, między innymi z Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Oferuje kilka form wsparcia, w tym rozmowę telefoniczną z konsultantem, rozmowę na livechacie, helpdesk, a wkrótce także dostępnego przez całą dobę wirtualnego asystenta.

Polski Ład to plan odbudowy polskiej gospodarki po pandemii COVID-19. Jego głównym celem jest zmniejszenie nierówności społecznych i stworzenie lepszych warunków do życia dla obywateli. Zawiera korzystne rozwiązania m.in. dla przedsiębiorców, rodzin i seniorów.

Posłuchaj
00:29 indon1.mp3 Olga Semeniuk o nowej infolinii dot. Polskiego Ładu (IAR)
Posłuchaj
00:25 indon2.mp3 Olga Semeniuk: stworzyliśmy bazę wiedzy dot. Polskiego Ładu (IAR)

PolskieRadio24.pl, IAR, md, PR1, Justyna Golonko

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem