more_horiz
Gospodarka

W grudniu 2021 roku inflacja była na poziomie 8,6 procent

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2022 10:30
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2021 r. wzrosły o 8,6 proc. licząc rok do roku, a w porównaniu z listopadem ceny wzrosły o 0,9 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny w szacunku flash (CPI).
Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 8,6 proc. licząc rok do roku, nośników energii - o 14,3 proc, paliw do prywatnych środków transportu zwiększyły się o 32,9 proc.
Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 8,6 proc. licząc rok do roku, nośników energii - o 14,3 proc, paliw do prywatnych środków transportu zwiększyły się o 32,9 proc.Foto: shutterstock, Tero Vesalainen

Ekonomiści ankietowani przez PAP Biznes szacowali, że ceny towarów i usług w grudniu wzrosły licząc rok do roku (rdr) o 8,3 proc., a miesiąc do miesiąca (mdm) wzrosły o 0,6 proc.

W listopadzie wskaźnik CPI wyniósł odpowiednio: 7,8 proc. rdr i 1,0 proc. mdm.

Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 8,6 proc. licząc rok do roku, nośników energii - o 14,3 proc, paliw do prywatnych środków transportu zwiększyły się o 32,9 proc.

Pełne dane na temat inflacji w grudniu GUS poda w przyszłym tygodniu.


PR24/PAP/IAR/sw


X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem