X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pomoc w przetrwaniu i rozwoju. Małe i średnie firmy mogą się starać o pożyczkę antyinflacyjną do 10 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2022 15:11
Pożyczka antyinflacyjna z gwarancją EFG pomoże firmom rozwijać się w trakcie rosnącej inflacji - powiedział we wtorek wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Paweł Kolczyński. Wskazał, że kwoty pożyczki będą się zawierać w przedziale 800 tys. - 10 mln zł.
O pożyczkę mogą się starać małe i średnie firmy
O pożyczkę mogą się starać małe i średnie firmyFoto: pixabay.com/CCO

Jak podkreślił na konferencji wiceszef ARP, to małe i średnie przedsiębiorstwa są motorem napędowym polskiej gospodarki.

- Sektor ten to nadal największa grupa wśród przedsiębiorstw. Nie zmieniła tego pandemia, choć wpłynęła negatywnie na działalność wielu z nich, naszym zadaniem jest udzielanie im pomocy. Dlatego oferujemy produkty tarczy antykryzysowej - powiedział.

Jak wyjaśnił, dostępne są one w całym kraju poprzez sieć naszych Centrów Obsługi Przedsiębiorców.


Posłuchaj
00:21 a1.mp3 Antyinflacyjne pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw przygotowała Agencja Rozwoju Przemysłu. Środki mają posłużyć do finansowania bieżącej działalności firm lub pomóc w dokończeniu rozpoczętych inwestycji./IAR/.

Pożyczka z gwarancją, ze spłatą nawet do 10 lat

- Pomagamy przedsiębiorstwom nie tylko przetrwać, ale przede wszystkim rozwijać się w trakcie rosnącej inflacji. Pożyczka antyinflacyjna z gwarancją EFG to nie tylko okres finansowania wykraczający poza standardy rynkowe, nawet do 10 lat w przypadku finansowania inwestycyjnego, ale także możliwość karencji w spłacie kapitału - podał Kolczyński.

Czytaj także:

Pożyczka przeznaczona na inwestycje oraz bieżącą działalność

Dyrektor zarządzający ARP Konrad Trzonkowski dodał, że pożyczka antyinflacyjna z gwarancją EFG skierowana jest do przedsiębiorców z sektora MŚP w dwóch wariantach: pożyczki inwestycyjnej z przeznaczeniem na sfinalizowanie realizowanej inwestycji oraz pożyczki obrotowej z przeznaczeniem na bieżącą działalność przedsiębiorcy.


Posłuchaj
00:24 a2.mp3 Maksymalnym okresem zaciągnięcia pożyczki jest 10 lat. Oprocentowanie zależy od kwoty pożyczki, okresu prowadzenia działalności, celu inwestycyjnego i rodzaju zabezpieczenia./IAR/.

Pożyczka na 48 lub 120 miesięcy

Jak podkreślił, kwoty pożyczki będą się zawierać w przedziale 800 tys. - 10 mln zł, dokładna wysokość będzie ustalana indywidualnie dla każdego z wnioskujących. Okres finansowania wyniesie do 48 miesięcy dla pożyczek obrotowych oraz do 120 miesięcy dla pożyczek inwestycyjnych. Spłata odbywać się będzie w równych ratach kapitałowych.

Zabezpieczeniem pożyczki - gwarancja AFG

Wyjaśnił, że obecnie jednym ze stosowanych kryteriów w standardowym procesie pożyczkowym jest wymóg materialnego pokrycia zabezpieczenia pożyczki np. poprzez hipotekę lub zastaw rejestrowy. W przypadku pożyczki antyinflacyjnej podstawowe zabezpieczenie w wysokości 70 proc. stanowi gwarancja EFG.

Pożyczki zaciągnięte do końca marca 2022 r. bez prowizji

Dodał, że korzyści, które uzyskują klienci, poza wynikającymi z pokrycia deficytu finansowego, to m.in.: złagodzenie wymogu materialnego pokrycia kwoty pożyczki twardymi zabezpieczeniami, opłatę na udzielenie gwarancji EFG ponosi ARP (tj. 0,2 proc. wartości gwarancji), okres finansowania wykraczający poza standardy rynkowe (do 10 lat w przypadku finansowania inwestycyjnego) i możliwość karencji w spłacie kapitału. Dodał, że dla wniosków złożonych do końca marca 2022 r. pożyczka będzie bez prowizji.


jk

Czytaj także

Niemal 2 tys. firm otrzymało dofinansowanie do kapitału obrotowego. Wciąż można składać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2020 15:09
Jak informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości 1720 firm otrzymało już rekomendacje dofinansowania do kapitału obrotowego na łączną kwotę 338 milionów złotych. Można jeszcze składać wnioski, nabór potrwa do 31 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla firm. Agencja Rozwoju Przemysłu oferuje kolejne instrumenty finansowe

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 18:11
Leasing operacyjny z karencją w spłacie i ponadnormatywnym okresem spłaty, pożyczka obrotowa finansująca wypłatę wynagrodzeń w sektorze MŚP oraz pożyczka obrotowa na finansowanie deficytu w kapitale obrotowym – to trzy instrumenty finansowe dla firm dotkniętych pandemią, na które Agencja Rozwoju Przemysłu przeznaczy 1,7 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pandemia zmieniła podejście Polaków do własnego biznesu? Zobacz najnowszy raport

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 15:00
Pandemia przyczyniła się do spadku odsetka Polaków decydujących się na założenie i prowadzenie nowej firmy - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W 2019 roku było to 5 proc., a rok później 3,1 proc. - podano.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arak: polska gospodarka wychodzi z pandemii, tegoroczny wzrost PKB wyniesie 5,4 proc.

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2021 18:12
O polskiej gospodarce w dobie koronawirusa, jej bardzo dobrym stanie w 2021 r. oraz dobrych prognozach na przyszły rok, dotyczących m.in. spadku bezrobocia i wzrostu płac, mówił w radiowej Jedynce Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
rozwiń zwiń