more_horiz
Gospodarka

Miliard złotych na cyfryzację. Puda: na wsparcie może liczyć każda, nawet najmniejsza gmina

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 12:25
Grant do 2 mln zł może uzyskać każda gmina w Polsce na cyfryzację urzędów, zakup sprzętu informatycznego, szkolenia i zapewnienie cyberbezpieczeństwa systemów informatycznych - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Łączny budżet programu to prawie 1 mld zł.
Pozyskane pieniądze gminy mogą przeznaczyć na przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami oraz szkolenia.
Pozyskane pieniądze gminy mogą przeznaczyć na przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami oraz szkolenia.Foto: Pixabay.com

Resort przypomniał, że trwa trzeci nabór wniosków o dofinansowanie w unijnym projekcie "Cyfrowa Gmina". Projekt jest finansowany w ramach mechanizmu REACT-EU Programu Polska Cyfrowa.

Minimalna wysokość grantu, jaką mogą otrzymać gminy, to 100 tys. zł, maksymalna to 2 mln zł. Gminy otrzymają dofinansowanie do 100 proc. wydatków kwalifikowanych.

"Cyfrowa Gmina" wspiera rewolucję

Jak podkreślił minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda, pandemia pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie w zaspokajaniu potrzeb mieszkańców, a także działających na ich terenie firm.

- Dlatego z powodzeniem realizujemy ogólnopolski projekt "Cyfrowa Gmina", który wspiera rewolucję cyfrową urzędów - powiedział.

Grzegorz Puda dodał, że "Cyfrowa Gmina" wyrównuje szanse i daje nowe możliwości na poziomie samorządów.

- Całkowity budżet przedsięwzięcia to prawie miliard złotych. Na wsparcie rozwoju cyfryzacji może liczyć każda, nawet najmniejsza, gmina - zaznaczył minister.

200 mln zł do rozdysponowania

W trzecim naborze konkursu do rozdysponowania jest prawie 200 mln zł. Wnioski można składać do 10 lutego 2022 r.

Pozyskane pieniądze unijne gminy mogą przeznaczyć na cyfryzację urzędów, zakup sprzętu informatycznego dla jednostek podległych, przygotowanie urzędników do pracy z nowoczesnymi technologiami, wsparcie w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz szkolenia.


PR24.pl, PAP, DoS

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem