more_horiz
Gospodarka

Który kraj najchętniej odwiedzają europejscy turyści? Nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2022 16:40
Wielka Brytania wyprzedziła Hiszpanię i zajęła pierwsze miejsce w kategorii najchętniej odwiedzanych krajów przez europejskich turystów - poinformował Bloomberg, powołując się na raport Instytutu Ekonomicznego Mastercard.
Wielka Brytania jest jednym z państw przodujących w światowym ożywieniu turystyki.
Wielka Brytania jest jednym z państw przodujących w światowym ożywieniu turystyki.Foto: Shutterstock

Bloomberg przekazał wnioski z raportu Instytutu Ekonomicznego Mastercard (Mastercard Economics Institute - PAP) na temat tegorocznych trendów w podróżach, z którego wynika, że w marcu br. Wielka Brytania prześcignęła Hiszpanię i obecnie jest najchętniej odwiedzanym krajem przez turystów z Europy.

Zniesienie obostrzeń

Podano, że "Wielka Brytania jest jednym z krajów przodujących w światowym ożywieniu" ruchu turystycznego, które sprawiło, że "w ciągu czterech miesięcy długodystansowe podróże wypoczynkowe wzrosły o prawie 70 punktów procentowych", czyli do poziomu sprzed pandemii.

Zdaniem Bloomberga wzrost atrakcyjności turystycznej Wielkiej Brytanii był "częściowo spowodowany" marcową decyzją rządu w Londynie o zniesieniu wszystkich ograniczeń sanitarnych w podróżowaniu. Obostrzenia "obejmowały kosztowne testy na Covid i kwarantannę" - przypomniała agencja.

Europa w czołówce

"Jak wynika z raportu, gdy tylko złagodzono ograniczenia dla osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii, liczba rezerwacji lotniczych wzrosła z 59 proc. poniżej poziomu z 2019 r. do 40 proc. powyżej poziomu sprzed wprowadzenia Covid w ciągu około sześciu tygodni" - wskazał Bloomberg.

Czytaj także:

Nie tylko Wielka Brytania odnotowała wzrost liczby odwiedzających. "Jeśli rezerwacje lotów utrzymają się w obecnym tempie, w 2022 r. na całym świecie przewinie się o 1,5 mld pasażerów więcej niż w roku ubiegłym" - stwierdzono w cytowanym w raporcie.

"Największy wzrost odnotuje Europa, gdzie przewiduje się, że w tym roku zarezerwowanych zostanie o 550 mln więcej lotów niż w roku 2021" - dodał Bloomberg.

Agencja przypomniała, że chociaż podróże "przeżywają swój wielki powrót" to branża turystyczna "nadal boryka się z problemami". "Rosnące koszty towarów nadwyrężą siłę nabywczą ludzi, zwłaszcza w przypadku wydatków uznaniowych, takich jak podróże" - podkreślono.

PR24, akg

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem