Bezpłatne narzędzia dla startupów. Orlen Skylight Accelerator rozpoczyna współpracę z Microsoftem
PKN Orlen zawarł porozumienie rozpoczynające współpracę między Orlen Skylight Accelerator a Microsoft Founders Hub 101. Startupy uczestniczące w programie koncernu uzyskają bezpłatny dostęp do narzędzi i zasobów Microsoftu, a także wsparcie ekspertów tej firmy.
2022-05-25, 14:03
Dzięki programowi akceleracyjnemu Orlen Skylight Accelerator uczestniczące w nim młode technologiczne firmy z Polski i zagranicy mają możliwość współpracy ze spółkami z Grupy Orlen i realizacji wspólnych przedsięwzięć biznesowych. Partnerstwa z dostawcami technologii mają dodatkowo uatrakcyjniać ofertę programu.
Nowy program amerykańskiego giganta
- Prowadzony przez nas program akceleracyjny dodatkowo uatrakcyjniają partnerstwa z technologicznymi liderami, takimi jak Microsoft. Dzięki temu jeszcze więcej startupów może poszerzać swoją wiedzę w zakresie najnowocześniejszych narzędzi IT wspierających rozwój biznesu. Pozyskanie globalnych partnerów ułatwia też przygotowanie rozwiązań w taki sposób, aby dokonywać szybszej komercjalizacji i skalowania oferowanych technologii - oceniła Patrycja Panasiuk, zastępca dyrektora wykonawczego obszaru strategii i innowacji oraz relacji inwestorskich PKN Orlen.
W ramach porozumienia o współpracy Orlen Skylight Accelerator z Microsoft Founders Hub 101 startupy korzystające z akceleratora PKN Orlen uzyskają dostęp do pakietu korzyści oferowanych przez nowy program amerykańskiego giganta technologicznego. Obejmuje on m.in. pełne subskrypcje Microsoft Azure, Microsoft 365, PowerApps i GitHub, a także zewnętrznych usług w rodzaju Open.ai.
Ponad 600 mentorów Microsoftu
Uczestnicy Orlen Skylight Accelerator zyskają także dostęp do ponad 600 mentorów Microsoftu oraz kontakt z zespołem oferowania rozwiązań w wirtualnych sklepach i katalogach Co-Sell.
REKLAMA
- Współpraca z PKN Orlen to przykład sojuszu, w którym zależy nam na jak najbardziej efektywnym działaniu z organizacjami z Polski w kontekście realnych wyzwań największych sektorów gospodarki oraz innowacji tworzonej przez spółki z naszego kraju, regionu Europy Centralnej i Wschodniej oraz świata - powiedział Łukasz Foks z zespołu regionalnego Microsoft CEE.
Zwrócił uwagę, że PKN Orlen jest organizacją, która posiada własne programy akceleracyjne, korporacyjny fundusz Venture Capital, jak i szereg spółek własnych, które umożliwiają wdrożenie rozwiązań startupów.
Budżet programu to 4,5 mln zł
Zgodnie z podanymi przez koncern informacjami o dotychczasowych rezultatach uruchomionego w lipcu 2021 r. programu Orlen Skylight Accelerator w ramach 4 z 11 rund akceleracyjnych zaplanowanych do 2023 r. przedstawiono dotąd 70 wyzwań technologicznych i biznesowych odpowiadających na aktualne potrzeby biznesowe PKN Orlen.
W tym czasie wpłynęło 260 zgłoszeń, z czego 30 od podmiotów zagranicznych. Do pilotażowych wdrożeń wybrano 14 startupów, m.in. w obszarach: automatyzacji procesów na stacjach paliw, recyklingu, rozwiązań internetu rzeczy w logistyce czy sztucznej inteligencji w procesach produkcyjnych. Budżet całego programu to 4,5 mln zł.
REKLAMA
Kolejna, piąta runda akceleracyjna planowana jest na początek czerwca.
PR24.pl, PAP, DoS
REKLAMA