more_horiz
Gospodarka

Ostatni dzień na złożenie wniosku o wsparcie dla hodowców świń. Ministerstwo rolnictwa przypomina

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 12:20
Tylko do piątku, 15 lipca hodowcy mogą składać do ARiMR wnioski o wsparcie dla producentów świń - przypomina Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Wysokość pomocy to 80 zł do jednej sztuki świni urodzonej w gospodarstwie producenta od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku.
Wysokość pomocy to 80 zł do jednej sztuki świni urodzonej w gospodarstwie producenta od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku.Foto: Dmitry Kalinovsky/Shutterstock

2 lipca weszły w życie przepisy rozporządzenia Rady Ministrów o pomocy finansowej dla producentów świń. Na jego mocy wdrożony został mechanizm nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej skierowany do hodowców utrzymujących lochy.

Wnioski o wsparcie finansowe w ramach tego instrumentu można składać tylko do 15 lipca.

Wniosek można złożyć tylko raz

Wysokość pomocy to 80 zł do jednej sztuki świni urodzonej w gospodarstwie producenta od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku. Oznakowanie takich świń musi być jednak zgłoszone do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 15 lipca. Maksymalna kwota pomocy, jaka może zostać przyznana producentowi, wynosi 160 tys. zł.

Resort rolnictwa poinformował, że wniosek o udzielenie pomocy finansowej producent świń składa raz, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lipca, na formularzu udostępnionym na stronie internetowej ARiMR.

"Za datę złożenia wniosku uznaje się datę wpływu tego wniosku do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta świń" - dodano w informacji.Bez rozpatrzenia w przypadku spóźnienia

Ministerstwo podkreśliło, że w przypadku złożenia wniosku po 15 lipca nie będzie wszczynane postępowanie o przyznanie pomocy.

"Ponadto w przypadku złożenia więcej niż jednego wniosku o udzielenie pomocy, przez tego samego producenta świń, rozpatrzeniu podlega wyłącznie pierwszy z tych wniosków, przy czym o kolejności tych wniosków decyduje data wpływu do Agencji" - wyjaśniono.

PR24.pl, PAP, DoS