more_horiz
Gospodarka

PKN Orlen chce sprzedać PZU wszystkie udziały Polskiego Gazu TUW. Spółki podpisały list intencyjny

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2022 10:28
PKN Orlen chce sprzedać PZU 100 proc. udziałów zakładu ubezpieczeń Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, a także należące do niego Polski Gaz TUW na Życie. Spółki podpisały list intencyjny w tej sprawie.
PKN Orlen po połączeniu z PGNiG zmienia strukturę spółki, koncentrując się na inwestycje w OZE oraz poszukiwania gazu i ropy naftowej.
PKN Orlen po połączeniu z PGNiG zmienia strukturę spółki, koncentrując się na inwestycje w OZE oraz poszukiwania gazu i ropy naftowej.Foto: Shutterstock/OleksSH

Grupa PZU i PKN Orlen podpisały list intencyjny dotyczący możliwości sprzedaży na rzecz PZU wszystkich udziałów Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych na Życie.

W liście intencyjnym PZU zadeklarował chęć nabycia, a PKN Orlen zbycia 100 proc. udziałów Polskiego Gazu TUW, które jest także właścicielem Polskiego Gazu TUW na Życie.

- W przypadku, gdyby doszła do skutku, transakcja pozwoli wykorzystać ogromne doświadczenie, know-how, pozycję lidera rynku oraz siłę kapitałową Grupy PZU do zapewnienia Grupie PKN ORLEN jak najlepszej ochrony ubezpieczeniowej, w tym poprzez kontynuację usług świadczonych obecnie przez towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych Polski Gaz - podkreślono.

Polski Gaz TUW działa na rynku od 6 lat. Zostało założone przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które od 2 listopada jest częścią PKN Orlen. Towarzystwo oferuje m.in. ubezpieczenia mienia, komunikacyjne, OC i ochronę prawną dla firm z branży gazowniczej i wydobywczej, produkty dotyczące bezpieczeństwa osobistego dla klientów indywidualnych. Polski Gaz TUW jest wyłącznym właścicielem Polski Gaz TUW na Życie, które oferuje ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe i Pracownicze Programy Emerytalne.


PR24/PAP/sw