Studenci znikną, wyjadą do Niemiec

Jeśli pojawi się ciekawa oferta pracy, wyjadę za granicę - tak myśli 59,1 proc. polskich studentów, wynika z badania firmy Deloitte i Katedry Rozwoju Kapitału Ludzkiego SGH.

2011-03-28, 10:26

Studenci znikną, wyjadą do Niemiec
Aula uczelni. Foto: fot. SXC

Do tego odsetek ten ciągle rośnie. W innych krajach naszego regionu Europy jest jeszcze gorzej. Emigrację rozważa prawie 70 proc. Słowaków i Łotyszy - donosi "Puls Biznesu".

Polski wynik jest trochę lepszy tylko dlatego, że mamy więcej dużych miast, mówił gazecie Rafał Antczak, wiceprezes Deloitte.

Polacy przede wszystkim tęsknią za dobrze płatną pracą, którą w ich poczuciu na Zachodzie można znaleźć, a w ojczyźnie - nie. Do tego wychodzą z założenia, że jeśli wyjazd to od razu za granicę a nie do innego miasta, bo to się bardziej opłaca.

Małgorzata Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan, wypowiada się dla gazety i zapowiada dalsze pogorszenie sytuacji od maja, gdy swe rynki pracy otworzą Niemcy i Austria. Dodała, że zza Odry już płynie do Polski szeroki strumień ofert pracy.

tk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej

Najnowsze