Miało być tak pięknie, spadła prognoza polskiego PKB

Narodowy Bank Polski i ekonomiści dokonują korekt przyszłorocznego PKB. Zgodnie z uśrednioną prognozą, gospodarka będzie się rozwijać w tempie 3,71 procent.

2011-07-25, 10:50

Miało być tak pięknie, spadła prognoza polskiego PKB
. Foto: fot. SXC

To o 0,4 punktu procentowego mniej od przewidywań sprzed dwóch miesięcy. Uśrednioną prognozę sporządzono dla "Dziennika Gazety Prawnej".

Wśród ekonomistów panuje przekonanie, że w tym roku uda nam się utrzymać 4-procentowy wzrost gospodarczy, głównie za sprawą dobrego pierwszego półrocza. Natomiast w 2012 roku grozi nam wiele czynników, które mogą jeszcze bardziej spowolnić nasz rozwój.

Na przyszły rok ekonomiści wróżą znaczne spowolnienie wzrostu. Najbardziej pesymistyczny jest NBP, który przewiduje wzrost na poziomie 3,2 procent. Spowolnienie wzrostu sygnalizuje także rząd.

tk

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej