more_horiz
Gospodarka

Masz wynalazek? Politechnika Warszawska go sprzeda

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2011 14:05
W Warszawie powstaje miejsce, które będzie promować polskie wynalazki za granicą. Celem pracy będzie doprowadzenie do komercjalizacji zgłoszonych technologii.
Audio
  • Władysław Wieczorek, prorektor Politechniki Warszawskiej: Centrum zatrudni głównie specjalistów od PR
  • Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego: Główna korzyść to powstanie nowych firm
Hall główny gmachu Politechniki Warszawskiej
Hall główny gmachu Politechniki WarszawskiejFoto: fot. Flickr/Andrzej W

Na Politechnice Warszawskiej podpisano dokumenty w sprawie dofinansowania budowy Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii. Prorektor Politechniki Warszawskiej Władysław Wieczorek powiedział, że w Centrum nie znajdą zatrudnienia naukowcy i wynalazcy. Pracować tam będą przede wszystkim menedżerowie i specjaliści od PR, którzy będą w stanie sprzedać produkty, przyniesione do nich przez naukowców.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik powiedział, że na budowę Centrum udało się pozyskać 59 milionów złotych dotacji z funduszy europejskich. Dodał, że inwestycja przyniesie w przyszłości realne korzyści w regionie. Marszałek liczy szczególnie na powstawanie firm, które będą wykorzystywały zakupione w Warszawie technologie.

Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii będzie blisko współpracować z Centrum Innowacji przy ulicy Filtrowej. Obie instytucje mają działać w ramach Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej. Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii będzie się mieścić na terenie tak zwanego kampusu BIS, między ulicą Nowowiejską a Aleją Armii Ludowej. Budynek będzie mieć powierzchnię 12 tysięcy metrów kwadratowych. Całkowity koszt inwestycji to 70 milionów złotych.

tk