The Wall Street Journal: Szczurek dobrze przyjęty

Mateusz Szczurek, kandydat na nowego ministra finansów został dobrze przyjęty przez swoich kolegów i przez rynki. Takiego zdania są analitycy amerykańskiej gazety „The Wall Street Journal.”

2013-11-21, 11:33

The Wall Street Journal: Szczurek dobrze przyjęty
Mateusz Szczurek. Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj

(IAR) Rafał Motriuk: zagraniczni analitycy o Mateuszu Szczurku
+
Dodaj do playlisty

Dziennik sugeruje, że minister Szczurek będzie bezpieczny. Nie ma bezpośrednich politycznych powiązań, mówi, że chce pobudzić wzrost gospodarczy, który będzie stabilny a jednocześnie zamierza pilnować długu publicznego. Cytowany przez gazetę ekspert podkreśla, że Mateusz Szczurek nie jest postrzegany jako ekstremista i zna się na rzeczy, co dla rynków jest komfortowym sygnałem.

Złoty niespecjalnie zareagował na nominację Szczurka, podkreśla gazeta, ale dodaje, że kandydat na polskiego ministra finansów stoi w obliczu spowolnienia gospodarczego i problemów na rynku pracy.
Mateusz Szczurek ma 38 lat i doktorat z brytyjskiego Uniwersytetu Sussex. Wcześniej był związany z bankiem ING.

TVN24/x-news

REKLAMA

abo

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej