more_horiz
Gospodarka

Uwaga na oszustów podszywających się pod bank. KNF ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 14:22
Jak poinformował Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego, oszuści ponownie wykorzystują specjalne kodowanie w celu zmylenia użytkownika i kradzieży haseł. Tym razem podszywają się pod Getin Bank.
KNF ostrzega przed oszustami, podszywającymi się pod Getin Bank.
KNF ostrzega przed oszustami, podszywającymi się pod Getin Bank.Foto: shutterstock.com/John Williams RUS

We wpisie na Twitterze CSIRT KNF ostrzega się internautów, że oszuści podszywając się pod Getin Bank wykorzystując specjalne kodowanie chcą zmylić użytkowników, aby wyciągnąć od nich hasła do bankowości internetowej.

Phishing ciągle "modny"

Jak wyjaśniono - dodając zrzut ekranu z fałszywą stroną - w adresie strony oszuści podmienili litery. W miejsce "b" zamieszczono "h", a literę "a" zastąpiono znakiem "ạ". Zgodnie z opublikowanym zrzutem ekranu - fałszywy adres to: secure.getinhạnk.com.

KNF śledzi działania oszustów

Sektorowy Zespół Cyberbezpieczeństwa został utworzony przez KNF w celu prowadzenia koordynacji działań i wsparcia obsługi incydentów bezpieczeństwa w podmiotach rynku finansowego uznanych za Operatorów Usług Kluczowych (OUK).

Zespół - jak zaznaczono - realizuje zadania Sektorowego Zespołu Cyberbezpieczeństwa, we współpracy z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa; wspiera Operatorów Usług Kluczowych w obsłudze incydentów poważnych występujących w tych podmiotach, a także prowadzi działania mające na celu analizę pozostałych incydentów, trendów i zagrożeń w obszarze cyberbezpieczeństwa.

PolskieRadio24.pl, PAP, KNF, md