more_horiz
Gospodarka

Indie znów w rozkładzie PLL LOT. Jest jeden całkowicie nowy kierunek

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2022 12:41
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie dalekodystansowe. Od dziś można rezerwować bilety do Mumbaju, a już w najbliższy wtorek, po blisko dwuletniej przerwie, Boeing 787 wystartuje w rejsie pasażerskim z Lotniska Chopina do stolicy Indii.
LOT wznawia połączenia do Indii po przerwie spowodowanej pandemią.
LOT wznawia połączenia do Indii po przerwie spowodowanej pandemią.Foto: Facebook/LOT/K.Wrzosek

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią COVID–19, LOT wznowił rejsy do Delhi. Połączenie będzie obsługiwane Dreamlinerami trzy razy w tygodniu, a już od maja – pięć razy w tygodniu. Pierwszy Boeing do stolicy Indii wystartuje we wtorek 29 marca. W osiem godzin samolot pokona ponad 7000 kilometrów.

– Indie są jednym z najbardziej egzotycznych kierunków w naszej siatce połączeń. Cieszymy się, że po przerwie związanej z pandemią, nasze Dreamlinery mogą znów lądować na lotnisku w Delhi. Zapewnienie bezpośredniego połączenia jest bardzo ważnym elementem zacieśniania współpracy polsko-indyjskiej. To również świetna oferta dla Polaków, którzy wybiorą Indie na swój wakacyjny kierunek. Jestem przekonany, że Pasażerowie z Delhi i Mumbaju także docenią połączenie, które w komfortowy sposób umożliwi im dotarcie do wielu miast Europy, a także USA i Kanady – mówi Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rejsy do Delhi i Mumbaju

Indie są siódmą gospodarką świata i najważniejszym polskim partnerem gospodarczym w Azji Południowej. Możliwości współpracy możemy upatrywać w branżach, w których polskie firmy przodują. Są to między innymi zielone technologie, rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze czy sprzęt medyczny.

Delhi nie jest jedynym miastem w Indiach, do którego zabierzemy się na pokładach floty narodowego przewoźnika. W maju uruchomiona zostanie nowa trasa pasażerska Warszawa – Mumbaj. Do jednego z największych miast świata polecimy Dreamlinerem LOT-u już 31 maja o godzinie 15.40. Rejs potrwa około 8 godzin, w czasie których samolot pokona około 6500 kilometrów. Boeingi 787 będą latać do Mumbaju we wtorki i soboty.

Bilety na nowe połączenie LOT-u są dostępne w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

Przybywa nowych połączeń w siatce LOT-u

W ostatnim czasie LOT wznowił rejsowe połączenia do Koszyc i Nicei. Ogłoszono także nowe trasy do Sarajewa i Baku. Po dwóch latach przerwy mają też zostać przywrócone rejsy do Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md