more_horiz
Gospodarka

Piotr Müller: walka z inflacją jest priorytetem dla rządu

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 09:16
Walka z inflacją i drożyzną to obecnie najważniejsze wyzwanie dla rządu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, na razie jednak nie wiadomo, kiedy nastąpi szczyt tempa wzrostu cen. Analitycy wskazują, że może to być trzeci kwartał, tego byśmy sobie życzyli - mówił.
Walka z inflacją jest głównym wyzwaniem dla rządu - mówił Piotr Mller.
Walka z inflacją jest głównym wyzwaniem dla rządu - mówił Piotr Müller. Foto: Adam Guz/KPRM

Piotr Müller pytany w TVP 1 o problem inflacji i drożyzny odparł, że jest to obecnie najważniejsze wyzwanie dla rządu. Jak zaznaczył, za problemy odpowiada przede wszystkim sytuacja na rynku energii i w mniejszym stopniu na rynku żywnościowym.

Rzecznik rządu podkreślił, że trudno ocenić, kiedy nastąpi szczyt wzrostu inflacji.

- Analitycy wskazują na to, że możliwe, że faktycznie od czwartego kwartału już nie będzie wzrostu inflacji, tylko że ten trzeci kwartał będzie górką - życzylibyśmy sobie, żeby inflacja potem spadała - dodał.

- Jednoznacznej odpowiedzi, jak myślę, nikt nie jest w stanie dzisiaj znaleźć - podkreślił.

Tarcze pomogły biznesowi w trudnym czasie

Müller zwrócił również uwagę na kwestię tarcz finansowych uruchomionych w trakcie pandemii COVID-19.

Czytaj także:

- Uratowaliśmy polskie miejsca pracy i przedsiębiorców, właśnie poprzez pomoc rządową. Co teraz się okazuje? Mamy najniższe bezrobocie w historii państwa polskiego. Pamiętajmy, że jeszcze kilkanaście lat temu bezrobocie było zmorą. Po tak trudnym czasie to jest jednak naprawdę ważne osiągnięcie - podkreślił.

PolskieRadio24.pl, TVP, PAP, md