more_horiz
Gospodarka

Rozwój OZE na dużą skalę jest zabezpieczeniem długoterminowym. Prezes PSEW: Polska ma idealne warunki

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 13:17
Rozwój odnawialnych źródeł energii na dużą skalę jest zabezpieczeniem długoterminowym - uważa prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Janusz Gajowiecki. W jego opinii, Polska ma idealne warunki, by nie postrzegać tego jako problem, ale wyzwanie dla systemu.
Udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym w 2021 roku wyniósł ogółem ok. 15 proc.
Udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym w 2021 roku wyniósł ogółem ok. 15 proc.Foto: Shutterstock/geniusksy

Podczas konferencji "Transformacja energetyczna dla przyszłości Polski" prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej Janusz Gajowiecki podkreślił, że rozwój odnawialnych źródeł energii jest szczególnie ważny w obecnej sytuacji geopolitycznej.


Posłuchaj
00:22 x 1 PSEW - rozwój OZE na dużą skalę jest zabezpieczeniem długoterminowym.mp3 PSEW: rozwój OZE na dużą skalę jest zabezpieczeniem długoterminowym (IAR)

Prezes PSEW dodał, że Polska ma idealne warunki, by nie postrzegać tego jako problem, ale wyzwanie dla systemu. Janusz Gajowiecki przypomniał, że udział odnawialnych źródeł energii w polskim miksie energetycznym w 2021 roku wyniósł ogółem ok. 15 proc.


PR24.pl, IAR, DoS