more_horiz
Gospodarka

Zmiany w PKP Intercity na długi weekend. Przewoźnik zwiększy liczbę miejsc w 121 pociągach

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022 13:41
PKP Intercity od czwartku 10 listopada do niedzieli 13 listopada zaplanowała wydłużenie 121 pociągów 185 wagonami - poinformował przewoźnik. Zwiększane będą składy m.in. pociągów wyruszających z Warszawy, Krakowa i Wrocławia.
Przewoźnik zachęca do wcześniejszego zakupu biletu, ponieważ pozwala to na lepsze dostosowanie składów do zwiększającej się frekwencji.
Przewoźnik zachęca do wcześniejszego zakupu biletu, ponieważ pozwala to na lepsze dostosowanie składów do zwiększającej się frekwencji.Foto: PKP Intercity/Twitter

Spółka zapowiedziała, że "będzie w miarę możliwości wzmacniać dodatkowymi wagonami pociągi cieszące się dużym zainteresowaniem" m.in. po to, by zapewnić bezpieczne i sprawne podróże.

Lepsze dostosowanie składów

Dodatkowe wagony mają się pojawić w pociągach wyruszających m.in. z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Białegostoku, Gdyni, Lublina, Olsztyna, Przemyśla, Świnoujścia, Poznania czy Szczecina.

Przewoźnik zachęca jednocześnie do wcześniejszego zakupu biletu, ponieważ - jak dodaje - wcześniejsza informacja na temat większego zainteresowania danymi połączeniami pozwala na lepsze dostosowanie składów do zwiększającej się frekwencji.

Komunikacja pomiędzy dużymi miastami

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie.

W ramach rozszerzonej strategii inwestycyjnej "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji" do 2030 r. spółka przeznaczy 27 mld zł na nowoczesny tabor oraz stacje postojowe.

PR24.pl, PAP, DoS, kor