more_horiz
Gospodarka

Zapowiada się najlepszy rok w historii PKP Intercity. Spółka podała najnowsze dane

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2022 14:33
Odrabianie strat po pandemii idzie nam lepiej, niż zakładaliśmy w najbardziej optymistycznych prognozach - powiedział Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.
Codziennie z usług największego polskiego przewoźnika kolejowego korzysta średnio ok. 150 tys. osób.
Codziennie z usług największego polskiego przewoźnika kolejowego korzysta średnio ok. 150 tys. osób.Foto: Shutterstock/BOKEH STOCK

"Wśród czynników tworzących wśród Polaków swoistą modę na podróżowanie koleją wymienia m.in. rekordowe inwestycje spółki w nowy tabor oraz promocje" - podał przewoźnik.

Strategia rozwojowa PKP Intercity

- Do tej pory najlepszym rokiem w historii spółki był 2019 - przewieźliśmy wówczas blisko 49 mln osób. Spodziewam się, że do końca 2022 roku wyraźnie przekroczymy liczbę 50 mln pasażerów, co sprawi, że będzie on najlepszym w dwudziestoletniej historii PKP Intercity - stwierdził Tomasz Gontarz.

Codziennie z usług największego polskiego przewoźnika kolejowego korzysta średnio ok. 150 tys. osób, choć w okresie wakacyjnym zdarzały się dni, w których było ich nawet ćwierć miliona. Strategia rozwojowa PKP Intercity zakłada, że w 2030 roku uda się obsłużyć nawet 88 mln pasażerów.

Walka o klienta

Tomasz Gontarz dodał, że w 2015 pociągi PKP Intercity zatrzymywały się w ok. 300 miejscowościach na terenie całego kraju. Obecnie tych punktów jest ponad 400, co oznacza, że w ciągu ostatnich siedmiu lat oferta przewoźnika powiększyła się o 1/3, co umożliwiło pozyskanie wielu nowych pasażerów.

Czytaj także:

- Aktywnie walczymy o klienta, nie tylko oferując przejazdy w naprawdę atrakcyjnych cenach, lecz także stale podnosząc komfort podróżowania. Jeśli porównamy dzisiejsze Intercity do tego sprzed 10 czy 20 lat – jest to całkowicie inna marka i inne, wyższe standardy. Każdego miesiąca odbieramy nowe lub zmodernizowane wagony, lokomotywy czy elektryczne zespoły trakcyjne - zauważył członek zarządu spółki.

IAR/PAP, akg