more_horiz
Gospodarka

PKP Intercity zaoferuje milion tanich biletów na przejazdy. Promocja będzie trwała przez dwa miesiące

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 12:59
Spółka PKP Intercity ogłasza jesienną promocję biletową. W październiku i listopadzie przewoźnik zaoferuje w sumie milion tanich biletów na przejazdy po całej Polsce. Pociągi Intercity od stycznia do końca września przewiozły 43 miliony podróżnych. To historyczny rekord firmy.
Promocja obejmuje wszystkie trasy i wszystkie rodzaje pociągów - od najszybszych Pendolino, do TLK
Promocja obejmuje wszystkie trasy i wszystkie rodzaje pociągów - od najszybszych Pendolino, do TLKFoto: Shutterstock/BOKEH STOCK

Promocja obejmuje wszystkie trasy i wszystkie rodzaje pociągów - od najszybszych Pendolino, do TLK. Tańsze bilety będą także w pierwszej klasie wszystkich składów. Przykładowo za przejazd z Warszawy do Krakowa, czy Katowic zapłacimy niespełna 20 złotych. Za przejazd między Warszawą a Lublinem zapłacimy z kolei 14 złotych za osobę. Taka sama cena będzie obowiązywać na trasie ze stolicy do Białegostoku.

Promocja uwzględnia także ulgi

Co ważne, promocja uwzględnia wszystkie ulgi ustawowe, co oznacza, że na przykład studenci, czy uczniowie zapłacą tylko część tej kwoty. Zarząd PKP Intercity reklamuje promocje, jako sposób na ciekawe spędzenie weekendu, czy odwiedziny bliskich.

By promocyjny bilet, trzeba go wyszukać w internetowym systemie sprzedaży, lub na stronie prowadzonej przez przewoźnika „łowcy promo”, na której nowa oferta jest najlepiej widoczna.

W najbliższym czasie w mediach rozpocznie się kampania, która będzie reklamować nową ofertę. Spoty pojawią się w radiu, telewizji i internecie, a na ulicach zostaną wywieszone plakaty.

Posłuchaj
00:50 IAR/Pszoniak: Wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz mówi o promocji biletów (IAR) Wiceprezes PKP Intercity Tomasz Gontarz mówi o promocji biletów (IAR)

Wzrost liczby przewiezionych pasażerów

Wiele wskazuje na to, że dla PKP Intercity będzie to rekordowy rok pod względem liczby przewiezionych pasażerów. Od początku stycznia do końca września spółka przewiozła 43 miliony podróżnych, co jest rekordem w 20 - letniej historii przewoźnika. W całym rekordowym dotychczas 2019 roku PKP Intercity przewiozły 44 miliony osób. Wszystko wskazuje więc na ro, że ten rekord zostanie pobity.

Prezes spółki Marek Charniuk wskazuje kilka przyczyn zwiększającego się zainteresowania koleją. Z jednej strony, to drożejące paliwo i coraz wyższe koszty transportu drogowego. Z drugiej zaś, coraz lepsza oferta przewozowa. Marek Chraniuk wskazuje, że w ciągu kilku lat przywrócono także ruch na odcinkach kolejowych, które przez lata były niedostępne dla pasażerów. Pojawiły się także dodatkowe przystanki, które zmniejszają tak zwane wykluczenie transportowe, a co za tym idzie przysparzają dodatkowych pasażerów przewoźnikom kolejowym.

Nowe inwestycje

Przedstawiciele PKP Intercity zapowiadają nowe, systematyczne inwestycje taborowe tak, by poprawić komfort podróży.

Prezes PKP Intercity pytany o wnioski z tegorocznych wakacji, kiedy to niektórzy pasażerowie byli zmuszeni do podroży na korytarzach zapowiedział, że w przyszłym roku powinna poprawić się oferta przewozowa, a także dostępność wagonów.

Prezes zaapelował też do podróżnych by kupowali bilety z wyprzedzeniem tak, by z jednej strony zagwarantować sobie miejsce siedzące, a z drugiej umożliwić ewentualne dostawienie dodatkowych wagonów. Szef PKP Intercity podkreślił, że kupując bilet w ostatniej chwili, przewoźnik nie ma już żadnego pola manewru.

Czytaj także:

IAR/Aleksander Pszoniak/PR24.pl/mk